5. julij 2019, Ljubljana – Hokejska zveza Slovenije je določila razpored tekmovanja Mednarodne hokejske lige IHL U-13, ki obenem šteje za državno prvenstvo v kategoriji mlajših dečkov, v sezoni 2019/20, v katerem bodo nastopala moštva naslednjih klubov:

11. EC VSV (AUT)

Pravico nastopa imajo igralci rojeni leta 2007 in mlajši.

Sistem tekmovanja:enodelno tekmovanje s končnico
Začetek tekmovanja: september 2019
Konec tekmovanja: marec 2020
Igralni dan: sobota
Število tekem: 20 v rednem delu in 2/9 v končnici
Igralni čas: 3 x 18 minut; ogrevanje pred tekmo 5 minut brez pakov; mala kazen traja 90 sekund

Tekmovanje IHL U-13 je tudi tekmovanje za državno prvenstvo mlajših dečkov Slovenije. Če na finalni tekmi za 1. mesto zmaga tuje moštvo, oz. igrata dve tuji moštvi, postane državni prvak v kategoriji mlajših dečkov najvišje uvrščeno slovensko moštvo.

REDNI DEL

Moštva igrajo v enotni skupini po dvo-krožnem ligaškem sistemu. Vsako moštvo igra proti vsakemu doma in na tujem po enkrat.

V rednem delu tekmovanja moštva na vsaki tekmi igrajo do zmage. V primeru neodločenega rezultata po 54 minutah tekme, se izvajajo kazenski streli: prva serija po pet kazenskih strelov izmenično, nato po potrebi po en kazenski strel izmenično do zmage.

Za zmago po 54-ih minutah igre moštvo dobi 3 točke, za zmago v podaljšku oz. po kazenskih strelih 2 točki, za poraz v podaljšku oz. po kazenskih strelih 1 točko, za poraz po 54-ih minutah igre 0 točk.

KONČNICA

V končnici nastopa osem najbolje uvrščenih moštev po rednem delu. Moštva igrajo na dve zmagi (boljši iz treh tekem).

Četrtfinalni pari: 1:8, 2:7, 3:6 in 4:5

Polfinalna para: zmagovalec 1:8 proti zmagovalcu 4:5 in zmagovalec 2:7 proti zmagovalcu 3:6

Finale: zmagovalca polfinala igrata za 1. mesto; poraženca polfinala pa za 3. mesto.

Na tekmah končnice moštva na vsaki tekmi igrajo do zmage. V primeru neodločenega rezultata po 54 minutah tekme, se izvajajo kazenski streli: prva serija po pet kazenskih strelov izmenično, nato po potrebi po en kazenski strel izmenično do zmage.