Po reprezentančnem premoru se je v ligi EBEL začel drugi del tekmovanja. Hokejisti Telemacha Olimpije so kvalifikacijsko skupino začeli z visokim porazom v Bolzanu z 1:7.

Bolzano : Telemach Olimpija 7:1 (1:0, 1:1, 5:0)
Ledena dvorana, gledalcev 1700, sodniki: Gamper, Johnstone, Pardatscher (vsi Avstrija).

Strelci: 1:0 Schofield (Nesbitt, Gander, 9.), 1:1 Sotlar (Koblar, Pešut, 22.), 2:1 Bernard (de Simone, Keller, 31.), 3:1 Insam (Rodney, Nesbitt, 44., PP1), 4:1 Keller (de Simone, Bernard, 52.), 5:1 Pance (Cullen, Nesbitt, 53., PP1), 6:1 McMonagle (Egger, Bernard, 55., PP1), 7:1 Gander (Rodney, Nesbitt, 57., PP1).

Kazenske minute: Bolzano 4, Telemach Olimpija 13 + 20 (Snoj).

Prvih 40 minut igre ni nakazovalo, da bodo zmaji na koncu zapustili Italijo s tako visokim porazom. Domači hokejisti so povedli v prvi tretjini, v 22. minuti pa je Jure Sotlar poskrbel za izenačenje. V drugi tretjini je padel še en gol, dosegli so ga igralci Bolzana. V zadnjem delu igre pa so domači stopili na plin in kar petkrat premagali vratarja Olimpije, od tega so štiri zadetke dosegli ob igralcu več na ledu. Na 5:1 je povišal slovenski reprezentant in nekdanji hokejist Olimpije Žiga Pance.