Hokejisti Telemacha Olimpije so v petek na gostovanju v italijanskem Bolzanu morali domačinom priznati premoč z 2:6. Enega izmed zadetkov je za lisice dosegel nekdanji hokejist Olimpije Žiga Pance.

Bolzano : Telemach Olimpija 6:2 (2:0, 2:2, 2:0)
Športna dvorana, gledalcev 1500, sodniki: Stolc (Slk), Warschaw (ZDA) –glavna sodnika, Nothegger in Seewald (oba Avt) – linijska sodnika.

Strelci: Gander (Egger, Schofield, 9.), 2:0 De Simone (Gander, Bernard, 11.), 2:1 Zanoski (Cvetek, Ropret, 22.), 3:1 Gander (Galvins, Nesbitt, 25.), 3:2 Mušič (Ropret, Degon, 29.), 4:2 Pance (Bernard, De Simone, 34.), 5:2 Insam (Rodney, 54.), 6:2 Nesbitt (60.).

Kazenske minute: Bolzano 10, Telemach Olimpija 4 minute.

Zmaji so na gostovanje odpotovali optimistično, saj so imeli za sabo uspešen konec tedna. Prvo tretjino so domači dobili z 2:0, drugo pa so bolje začeli gostje, ko je za znižanje zadel Tom Zanoški. Bolzano je nato znova prišel na dva zadetka razlike prednosti, a je v 29. minuti Aleš Mušič približal Olimpijo povsem blizu. V drugem delu igre je Žiga Pance povišal prednost na 4:2. V tretji tretjini so zmaji odšli po izenačenje, a do tega jim ni uspelo priti. Prejeli so še dva gola in izgubili z 2:6.