8. februar 2019, Egna/Neumarkt, Sankt Pölten – Drugi dan februarskih reprezentančnih akcij sta bili uspešni obe slovenski izbrani vrsti. V obeh primerih so pred našimi risi klonili domačini turnirja, da pa je bil dan še uspešnejši, so slovenski hokejisti ob tem svoji mreži ohranili nedotaknjeni.

Mladi slovenski risi so bili, kljub nekaj izključitvam, že v prvem delu nocojšnjega srečanja boljši nasprotnik. Uspešneje so prihajali do priložnosti za strel proti italijanskemu golu, njihove napore pa je v 17. minuti – ob igralcu manj na ledu –  okronal Lenart Markun in Slovenijo popeljal v vodstvo. Naši hokejisti so kmalu imeli novo priložnost, ko je bil zaradi prepovedane visoke palice in nešportnega obnašanja izključen italijanski branilec, a je do konca tretjine ostalo pri minimalnem slovenskem vodstvu. Drugo tretjino so zaznamovale številne izključitve tako na eni kot na drugi strani, katerih pa nobena izmed ekip ni uspela pretopiti v nov zadetek. Podobno serijo izključitev in neuspelih poskusov smo videli tudi v zadnji tretjini vse do 57. minute, ko je v situaciji “štiri na štiri” Lenart Markun ponovno zatresel mrežo domačinov. Piko na “i” je ob številčni premoči Slovencev tri sekunde pred koncem postavil Miha Krmelj s še tretjim pločkom v mreži Italije.

Kazni: SLO 16 (6,4,6); ITA 16 (4,8,4)

Najmlajši slovenski risi so že v uvodnem delu dali vedeti, da bodo boljši nasprotnik, saj so bistveno več streljali proti avstrijskemu golu. Pritisk se je obrestoval v 16. minuti, ko je Anže Šiftar prvič nocoj premagal domačega čuvaja mreže. V drugem delu tekme je bilo v strelskem pomenu moč videti obrnjeno sliko. Avstrijski hokejisti so sicer večkrat ogrožali slovenski gol, a so kljub temu v 31. minuti ponovno morali seči po plošček v svojo mrežo. Tokrat je bil uspešen Maks Perčič. V zaključnem delu nocojšnjega obračuna so se želje Avstrijcev po vrnitvi v igro razblinile v 46. minuti, ko je za 3:0 zadel še Jošt Žibert. Slovensko zmago in petardo v avstrijski mreži sta do konca šestdesetih minut potrdila še Ian Fingušt in Martin Vahen.