Pred sobotnim obračunom četrtfinala INL so bili Jeseničani odločeni,  ne le, da bodo serijo podaljšali v nedeljo, ampak da se bodo še enkrat v sezoni vrnili v Gardeno. Vseeno pa zaostanka dveh zmag ni tako lahko izničiti. In tudi na začetku srečanja ni kazalo, da bi Jeseničanom napoved uspela. Italijanski predstavniki v INL so kaj kmalu povedli in izkoristili nekaj manj odločen začetek domačih. Železarji so hitro prišli do izenačenja, ki ga je prinesel spretni Jure Dolinšek. Po dveh zamujenih priložnostih Jesenic v power playu so hokejisti Gardene enako priložnost hitro spremenili v novo vodstvo. Na začetku druge tretjine so domači hokejisti preko Jureta Dolinška spet prišli do izenačenja, nato pa pokazali veliko borbenosti ob igri z igralcem manj in odbili napade Gardene. Zadnji del se je pričel praktično iz nič odločilni moment srečanja pa je bila dvojna izključitev gostov, ki so dvakrat nespretno posredovali in Jesenicam ponudili skoraj dve minuti igre petih proti trem. To je izkoristil David Sefič in Železarjem prinesel prvo zmago v seriji. Za drugo bo priložnost že jutri ob 18.00, ko se nasprotnika spopadeta vnovič.

Jure Dolinšek je dvakrat prinesel izenačenje

Team Jesenice
 : HC Gherdeina 3:2
(1:2, 1:0, 1:0)
Končnica, četrtfinale, izid v zmagah – 1:2

Jesenice, dvorana Podmežakla. Gledalcev: 600. Sodniki: Ferrini, Zrnič, Pardatscher, Rojko.

Strelci: 0:1 Kostner (Brugnoli, Senoren, 3.), 1:1 Dolinšek (Zupančič, 8.), 1:2 Stampfer (Stanley, Birnstill, 18., PP1), 2:2 Dolinšek (26.), 3:2 Sefič (Remar, Zupančič, 54., PP2)

Kazenske minute: Jesenice 10 (6, 4, 0), Gardena 20 (8, 6, 6)
Streli na gol: Jesenice 30 (11, 9, 10), Gardena 38 (11, 18, 9)