Hokejisti SIJ Acroni Jesenic so pred domačimi navijači s 6:3 ugnali Feldkirch. Slavija na gostovanju pri Kapfenbergu izgubila z 2:8. Poražen tudi HKMK Bled.

SIJ Acroni Jesenice : Feldkirch 6:3 (1:1, 2:0, 3:2)
Jesenice, dvorana Podmežakla, gledalcev 800, sodniki Kamšek, Čamdžić, Markizeti.

Strelci: 0:1 Koczera (Draskowitz, Müller, 8.), 1:1 Sodja (Ejup, Terlikar, 12), 2:1 Pesjak (Pem, Berlisk, 37.), 3:1 Grahut, (40.), 3:2 Essmann (Lindner, Scholz, 43.), 3:3 Stanley (Harand, Draskowitz, 44., PP1), 4:3 Tošič (Erman, Remar, 53., PP2), 5:3 Remar (Erman, Brus, 54., PP1), 6:3 Remar (Manfreda, Brus, 60., EN)

Kazenske minute: Jesenice 14 + 10 (Pem), Feldkirch 10.

Železarji so pred domačimi navijači prišli do pomembne zmage. Prvi gol so sicer dosegli gostje, v 12. minuti pa je Urban Sodja zadel za izenačenje. V drugem delu igre so bili domači dvakrat natančni (Miha Pesjak in Žiga Grahut), nato pa na začetku zadnjega dela igre popustili in Feldkirch je dosegel dva gola in izenačil rezultat. V 53. minuti je prišlo do dveh izključitev pri gostih, številčno prednost so železarji izkoristili, dosegli dva gola in odločili zmagovalca. Ob koncu je prazno mrežo zatresel Aleš Remar.

Jesenice-Kapfenberg_DC

Kapfenberg : Playboy Slavija 8:2 (2:1, 3:1, 3:0)
Kapfenberg, Center športa na ledu, sodniki Podlesnik, Bärnthaler, Libiseller-Egger.

Strelci: 1:0 Pirmann (Winzig, Stühlinger, 3.), 2:0 Pirmann (Winzig, Zosiak, 4., PP1), 2:1 Oberstar (Čampa, 20., PP1), 3:1 Polata (Pirmann, Winzig, 28., PP1), 4:1 Stühlinger (Niec, Finsterle, 28.), 4:2 Snoj (Peterca, Zdešar, 35., PP1), 5:2 Pirmann (Schonaklener, Winzig, 40., PP1), 6:2 Zosiak (Stühlinger, Finsterle, 45., PP1), 7:2 Trost (Titze, Schiechl, 46.), 8:2 Loibnegger (Niec, Trost, 55.)

Kazenske minute: Kapfenberg 16, Slavija 18.

Hokejisti Slavije so na gostovanju izgubili visoko z 2:8. Po prvi tretjini so zaostajali le z zadetkom razlike, za Playboye je gol dosegel Luka Oberstar. Domači so nato ušli na tri gole razlike, Črt Snoj je v 35. minuti znižal na 2:4, še pred tem pa je imela Slavija na voljo tudi kazenski strel, ki ga ni izkoristila. Do konca tekme so zadetke dosegali le še hokejisti Kapfenberga.

Kitzbühel : HKMK Bled 6:1 (0:1, 3:0, 3:0)
Kitzbühel, Športni park, gledalcev 300, sodniki Walushnig, Mutz, Sparer.

Strelci: 0:1 Pazlar (Ta. Burazin, 19.), 1:1 Lenes (Saccheti, 22.), 2:1 Hochfilzer (Huber, Ullrich, 23.), 3:1 Echtler (Lenes, Ullrich, 30., PP1), 4:1 Ullrich (Magovac, 47.), 5:1 Echtler (Ullrich, Saccheti, 50., PP1), 6:1 Dolnik (Saccheti, 57.)

Kazenske minute: Kitzbühel 22, Bled 14 + 20 (Pogačnik).

Blejcem je na gostovanju po prvih 20 minutah igre kazalo odlično, saj so vodili zadetkom Mitje Pazlarja. Domači so do izenačenja prišli v 22. minuti, v drugem delu igre pa še dvakrat zatresli mrežo Bleda. V zadnji tretjini je Kitzbühel dosegel še tri gole in se veselil zmage s 6:1.