V soboto so hokejisti Playboy Slavije s tesno zmago proti Celju prišle do prve zmage v sezoni. HDD Jesenice so bile s 4:0 boljše od Triglava. Visok poraz Bleda.

Playboy Slavija : HK Celje 3:2 (1:0, 1:2 1:0)
Ledena dvorana Zalog, sodniki Črt Kralj, Jaka Čertanc in Aleš Lešnjak.

Strelci: 1:0 Snoj (Čampa, Zagorc Pilko, 3.), 1:1 Zupanc (Kastelic, 22.), 2:1 Šimunovič (Truden, Humar, 29.), 2:2 Jezovšek (Hafner, 39., PP1), 3:2 Zagorc Pilko (Oberstar, Peterca, 43., PP1)

Kazenske minute: Slavija 17 + 20 (Gorše), Celje 10

Dvoboj ekip z dna lestvice je poskrbel za izenačeno predstavo, ki so jo bolje začeli domači oklepniki. Že v tretji minuti srečanja je za vodstvo poskrbel Črt Snoj, to pa je bil tudi edini zadetek v prvem delu igre. Hitro po začetku druge tretjine, v 22. minuti, je izenačil Matic Zupanc. Luka Šimunovič je nato v 29. minuti drugič na tekmi povedel svojo ekipo v vodstvo. Do izenačenja pa je prišlo še pred iztekom 40. minute, ob igralcu več je bil natančen Žan Jezovšek. Playboyi pa so še tretjič povedli na tekmi, v power-playu je bil natančen Tilen Zagorc Pilko. To pa je bil tudi odločilni gol na tekmi, ki je Slaviji prinesel prvo zmago v sezoni. Celje je sicer imelo tudi dva igralca več na ledu, vendar je prednost ostala neizkoriščena.

ZagorcPilkoTilen_HKMKBled

Obračun v Zalogu je odločil Tilen Zagorc Pilko.

Triglav Kranj : HDD Jesenice 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)
Ledena dvorana Zlato polje, gledalcev 250, sodniki Milan Zrnič, Gregor Rojko in Boštjan Turk.

Strelci: 0:1 Rajsar (Židan, Brus, 13.), 0:2 Sodja (Pem, Pavlič, 23., PP1), 0:3 Manfreda (Sefič, Erman, 36., PP1), 0:4 Brus (Zupančič, Rajsar, 50.)

Kazenske minute: Triglav 12, Jesenice 12

Obračun v Kranju je bil napet, Jesenice pa so upravičile vlogo favorita. V prvi tretjini so železarji dosegli en gol, v 13. minuti je bil po podaji Andreja Židana in Mihe Brusa natančen Sašo Rajsar. V drugem delu igre so Jeseničani ušli na +3, obakrat so zadeli ob igralcu več na ledu. Najprej je bil v 23. minuti natančen Urban Sodja, v 36. pa je mrežo domače ekipe zatresel Marjan Manfreda. Končni rezultat srečanja je v deset minut pred koncem postavil Miha Brus.

KapusNace_HKMKBled

Kapfenberg : HKMK Bled 11:1 (2:1, 5:0, 4:0)
Športni center, sodniki Karl Waluschnig, Lucas Plattner in Andreas Reichhold.

Strelci: 1:0 Zöbinger (Polata, Forcher, 6.), 1:1 Mašič (Ulamec, 9.), 2:1 Loibnegger (Pirmann, Polata, 14., PP1), 3:1 Schiechl (Stühlinger, 22., PP1), 4:1 Schonaklener (Titze, Franc, 28.), 5:1 Laritz (Pirmann, 32.), 6:1 Pirmann (Schaurhoffer, Gaffal, 35.), 7:1 Schiechl (Schonaklener, Hlozek, 38.), 8:1 Natter (Hlozek, 41., PP1), 9:1 Natter (Hlozek, 46.), 10:1 Forcher (Trost, Franz, 52.), 11:1 Natter (55., PS)

Kazenske minute: Kapfenberg 16, Bled 18 + 10 (Vodnjov)

Blejci so se z gostovanja v Kapfenbergu vrnili z visokim porazom. V prvi tretjini so še držali korak z domačo zasedbo, v drugem delu igre pa popustili in prejeli kar pet zadetkov. Avstrijski železarji so do vodstva pršli v šesti minuti, tri minute zatem pa je za izenačenje poskrbel Nejc Mašič. V prvi tretjini so domači ob igralcu več prišli do vodstva z 2:1. Kot že omenjeno, je bila v drugi tretjini zgodba drugačna, saj je Kapfenberg kar petkrat zatresel mrežo Blejcev. Tudi v zadnji tretjini so imeli glavno besedo domači hokejisti, ki so se na koncu veselili visoke zmage.