Slovenska hokejska reprezentanca je odigrala še zadnjo prijateljsko tekmo pred domačimi navijači. Tokrat so se risi pomerili proti Avstriji v Tivoliju in se veselili zmage s 4:3.

Slovenija : Avstrija 4:3 (0:0, 3:2, 1:1)
Dvorana Tivoli, gledalcev 1.500, sodniki: Borut Lešnjak, Aleš Fajdiga – glavna sodnika, Aleš Lešnjak, Damir Rakovič – linijska sodnika

Strelci: 0:1 Huber (M. Geier, Herburger, 22.), 1:1 Pance (Pretnar, 28.), 2:1 Ograjenšek (Pavlin, Vidmar, 29.), 3:1 Muršak (Kranjc, Kovačević, 31., PP1), 3:2 Mitterdorfer (M. Geier, 37. PP1), 3:3 Woger (Altmann 53.), 4:3 Sabolič (Tičar, Gregorc, 56.)

Kazenske minute: Slovenija 6, Avstrija 10

20150419_175946_HDR

Tomaž Razingar je odigral že 204. tekmo v slovenske dresu.

Pred začetkom tekme je predsednik Hokejske zveze Slovenije podelil dva simbolična dresa, najprej se je zahvalil za izjemen prispevek Tomažu Razingarju, ki je proti Avstriji odigral svojo 204. tekmo in postal igralec z največ nastopi v slovenskem dresu. Pred tem je med leti 1973 in 1986 Edo Hafner odigral 203 tekme in držal rekord. Svoj 100. nastop pa je zbral branilec Žiga Pavlin. Prvi plošček na tekmi je vrgel ultramaratonec Toni Perušič.

20150419_180019_HDR

Žiga Pavlin je zbral 100 nastopov za rise.

V prvi tretjini navijači niso videli zadetkov, več so imeli od igre slovenski hokejisti, ki pa avstrijskega čuvaja mreže niso uspeli premagati. Še najbližje je bil zadetku Rok Tičar, ki pa je v 16. minuti zadel okvir vrat. Drugi del igre so začeli podjetneje Avstrijci, v 22. minuti je bil natančen Mario Huber. So pa slovenski oklepniki malo pred polovico srečanja dvakrat hitro udarili. Najprej je Žiga Pance z mojstrovino, ko je obdrsal nasprotnikovega vratarja poskrbel za izenačenje, nato pa je v naslednji akciji natančno meril Ken Ograjenšek.

V 31. minuti je sledil še zadetek ob igralcu več, ki ga je dosegel Jan Muršak. Malo pred tem je domači strateg med vratnicami Roberta Kristana zamenjal z Gašperjem Krošljem. Ta je prejel gol v 37. minuti, ko je imela Avstrija igralca več na ledu. Tudi v zadnji tretjini so imeli risi več od igre, a niso bili dovolj natančni, da bi si priigrali večjo prednost. V 53. minuti je sledila kazen v obliki zadetka in tekma je bila znova na začetku. Avstrija vseeno ni dočakala, da bi se redni del končal izenačeno, saj se je štiri minute pred koncem med strelce vpisal Robert Sabolič in Slovenija se je veselila nove zmage.

Slovenski selektor se je po tekmi zahvalil dvema igralcema, na Češko ne bosta odpotovala Anže Kuralt in Rok Leber.