Prvenstvo INL je že v polnem razmahu. Vsak konec tedna se za šest slovenskih predstavnikov nadaljujejo nastopi v tem mednarodnem tekmovanju. Slovenski klubi so različno uspešni, s predstavami pa najbolj navdušuje zaloška Slavija.

Ta je v preteklem vikendu na domačem ledu gostila dva zanimiva nasprotnika. Najprej so, po trdem boju, z nogometnih 1:0 odpravili Kaltern Hechte, dan kasneje pa po prepričljivi predstavi v prvi polovici tekme še Team Jesenice, ki so se prebudili prepozno in nasprotnika niso zmogli ujeti.

Jeseničani so dan pred porazom v Zalogu nastopili v štajerski prestolnici in brez večjega naprezanja osvojili načrtovano zmago proti Mariboru. Najbolj obiskan slovenski predstavnik v INL je tudi v tem vikendu imel spodobno podporo s tribun tako v Mariboru, kot tudi v Zalogu. Nedelja je prinesla zanimiv štajerski obračun med Mariborom in Celjem. Prvi dve tretjini sta bili zelo izenačeni, v drugi polovici tretje tretjine pa so Mariborčani dosegli kar šest zadetkov in posegli po prvi zmagi v sezoni.
Še dva gorenjska predstavnika nastopata v INL. Kranjski Triglav je v soboto gostoval pri Neumarktu in visoko izgubil, vendar je že dan kasneje na domačem ledu pokazal drug obraz. V tekmi proti Gardeni so se Orli borili vse do zadnjih minut, kar je njihov zaščitni znak. Vseeno je bil nasprotnik močnejši in je srečanje tesno dobil.

Ob Jeseničanih so dvojni gostujoči program imeli tudi hokejisti Bleda, a za razliko od železarjev, je Blejce čakala daljša in napornejša pot na južno Tirolsko. Ekipa z Bleda ostaja še edina brez zmage v INL, saj sta se tudi gostovanji pri Lustenauu in Meranu končali z visokima porazoma.

Pregled sobotnih rezultatov:
HK Playboy Slavija : HC Kalteren Hechte 1:0 (0:0, 0:0, 0:0)

Strelec: Zagorc Pilko (55.)
EHC Palaoro Lustenau : HK MK Bled 7:0 (3:0, 4:0, 0:0)
HC Neumarkt Riwega : HK Triglav Kranj 9:0 (2:0, 2:0, 5:0)
HDK Maribor : Team Jesenice 2:7 (0:3, 1:3, 1:1)

Strelca za Maribor:  Ogrizek (34.),  Vinčec (41.)
Strelci za Jesenice: Remar (1.), Manfreda (7.), Rajsar (10.), Berlisk (26.), Dolinšek (31.), Brus (37.), Jazbec (49.)

Pregled nedeljskih rezultatov:
HC Merano : HK MK Bled 10:1 (4:0, 2:1, 4:0)
Strelec za Bled: Kaimel (35.)
HK Triglav : HC Ghardeina 3:4 (0:1, 1:0, 2:3)

Strelci za Triglav: Zupan (31.), Logar (50), Čimžar (58.)
HDK Maribor : HK Celje 9:4 (2:1, 1:2, 6:1)

Strelci za Maribor: Sotlar (10., 55.), Vučurevič (16.), Ogrizek (38.), Krajnik (49.), Ribič (50.), Nemeček (52., 56., 57.)
Strelci za Celje: Jezovšek (5., 23., 56.), Kastelic (32.)
HK Playboy Slavija : Team Jesenice 2:4 (1:0, 3:2, 0:0)

Strelci za Slavijo: Režek 6.), Humar (21.), Sodržnik (27.), Zagorc Pilko (28.)
Strelca za Jesenice: Svete (33.), Rajsar (39.)

Na lestvici je najvišje uvrščeni predstavnik HK Playboy Slavija, ki ima na šestem mestu 18 točk. Sledita ji Team Jesenice in Triglav Kranj na desetem in enajstem mestu z 12. točkami, zadnja tri mesta pa zasedajo Maribor in Celje, ki sta zbrala po tri točke in HK MK Bled na zadnjem mestu z eno točko. Več statističnih podatkov si lahko ogledate tudi na tej povezavi.