V noči na četrtek je bila odigrana prva tekma finala za osvojitev Stanleyjevega pokala. V podaljšku so se zmage veselili Los Angeles Kings, Anže Kopitar tokrat ni prispeval gola ali podaje.

Prva tekma je bila odigrana v Los Angelesu, finale pa so bolje začeli gostje iz New Yorka. V 14. minuti je samostojni prodor izkoristil Benoit Pouliot, manj kot dve minuti zatem pa so Rangerji vodili že z 2:0. Po levi strani je pobegnil Carl Hagelin in bil prav tako uspešen. Še pred koncem prvega dela so udarili tudi Kralji, na 1:2 je znižal Kyle Clifford. V drugem delu igre je Drew Doughty poskrbel za izenačenje, v zadnji tretjini pa zadetkov ni bilo. V podaljšku ni bilo potrebno dolgo čakati na odločilni zadetek, v peti minuti je bil natančen Justin Williams, ki je poskrbel da je Los Angeles povedel z 1:0 v zmagah. Druga tekma bo na sporedu v noči na nedeljo ob 1. uri zjutraj.