HK MK Bled : HDD SIJ Acroni Jesenice 3:19
(1:3, 0:9, 2:7)

Bled, ledena dvorana. Gledalcev: 200. Sodniki: Zrnič, Markizeti, Bohinc.

Strelci: 1:0 Zajšek (Burazin, 4.), 1:1 Židan(Zupančič, Ejup, 12., PP1), 1:2 Sefič (Sodja, Manfreda, 13), 1:3 Rajsar (Brus, Zupančič, 15.), 1:4 Podrekar (Rakovič, Lahajnar, 23.), 1:5 Bizalj (Podrekar, Stan, 23.), 1:6 Erman (Sefič, Manfreda, 28.). 1:7 Sodja (Manfreda, Sefič, 32.), 1:8 Rajsar (Ejup, Zupančič, 32.), 1:9 Bizalj (Rajsar, Stan, 34.), 1:10 Lahajnar (Podrekar, 34.), 1:11 Bizalj (Lahajnar, Podrekar, 34.), 1:12 Židan (Brus, Rajsar, 38.), 2:12 Burazin Ta. (Burazin Te., Kovačec, 42.), 2:13 Zupančič (Rajsar, Ejup, 45., PP1) 2:14 Sodja, 47., 2:15 Podrekar (Bizalj, 51., SH1), 2:16 Sefič (Erman, Trkulja, 56.), 2:17 Rajsar (Ejup, Zupančič, 56.), 3:17  Burazin Te. (Zajšek, Burazin Ta., 56.), 3:18 Sodja (Erman, 57.), 3:19 Rajsar (Zupančič, 60., PP1)

Kazenske minute: Bled 6, Jesenice 8.

Blejci in Jeseničani so se v okviru INL in državnega prvenstva danes srečali na Bledu. V toči golov so premočno slavili Železarji, ki so le v uvodnih minutah prepustili pobudo domačim, nato pa vse vajeti srečanja držali v svojih rokah. Prve minute srečanja so bile blejske. V tem času so tudi prešli v vodstvo, kasneje zadeli vratnico, v power playu pa še dvakrat nevarno poskušali. Jeseničani so počasi ujeli svoj ritem in iz minute v minuto kazali svojo premoč. V prvi tretjini so zadeli trikrat, ubranili pa so se tudi ob igri z dvema igralcema manj. V drugem delu je igra potekala večinoma le v smeri blejskih vrat. železarji so zadeli kar devetkrat in srečanje je bilo odločeno. Priložnost sta dobila tudi oba druga vratarja, veliko več dela pa sta imela blejska. V zadnjem delu se razmerje moči ni spremenilo, Jeseničani so uprizorili nekaj natančnih akcij in zadevali, na koncu pa celo lovili “dvajsetico” v mreži Bleda.  Visoka zmaga je Jeseničane pripeljala le na tri točke zaostanka za vodilno ekipo v INL Lustenau, v domačem prvenstvu pa so Železarji na vrhu, vendar z dvema tekmama več od drugouvrščene Telemach Olimpije.

Na začetku nevarni Blejci niso vzdržali pod naleti Jesenic (Foto: Luka Rener - HK MK Bled)

Na začetku nevarni Blejci niso vzdržali pod naleti Jesenic (Foto: Luka Rener – HK MK Bled)