14. april 2018, Ljubljana – Hokejisti HDD SIJ Acroni Jesenic so državni prvaki Slovenije v članski konkurenci v sezoni 2017/18, potem ko nocoj so na četrti tekmi finalne serije končnice še v tretje premagali hokejiste HK SŽ Olimpija.

Uvodni del tekme je minil v precej izenačenem merjenju moči na ledeni ploskvi ljubljanske dvorane Tivoli. Obe ekipi sta si sicer priigrali po en “power-play” in s tem priložnost za vodstvo, a je vseeno prvih dvajset minut minilo brez zadetka. Nadaljevanje so bolje začeli jeseniški hokejisti, ki so v 23. minuti prvi povedli – po podaji Erika Svetine je ljubljansko mrežo načel Miha Logar. Zadetek ni zmedel hokejistov Olimpije, ki so si v odgovoru nanj ustvarili nekaj lepih priložnosti za izenačenje, a je bil jeseniški čuvaj mreže vselej na pravem mestu. V 38. minuti so Jeseničani vodstvo še podvojili, potem ko je Nik Pem plošček spravil do Davida Planka, ta pa še drugič nocoj za hrbet Tilna Spreitzerja. V zaključnem delu tekme je v 47. minuti še v tretje za Železarje zadel Nik Pem in tako že skoraj zapečatil usodo letošnjega finala. Vseeno Olimpija ni popuščala in v minutah, ki so sledile, večkrat pritisnila v smeri jeseniške obrambne tretjine. Napori so obrodili sadove v 51. minuti, ko je zadel Miha Pesjak in znižal rezultat na 3:1. Trener Ljubljančanov se je v zaključku tekme odločil, da poskusi še z šestim igralcem na ledu. Večkrat so poskušali Zmaji priti do zadetka, ki bi jim dal nekaj dodatnega upanja, a na koncu je končni izid 1:4 z zadetkom v prazno mrežo postavil Tadej Čimžar in potrdil nov naslov državnih prvakov za jeseniške hokejiste.