V sredo sta bili odigrani prvi tekmi polfinala državnega prvenstva v hokeju na ledu. HKMK Bled je v gosteh s 6:2 ugnal Celje, še bolj prepričljiv je bil Triglav iz Kranja, ki je s 5:0 premagal Playboy Slavijo.

HK Celje : HKMK Bled 2:6 (0:2, 2:1, 0:3)
Mestni park v Celju, sodniki Fajdiga, Čertanc, Černe.

Strelci: 0:1 Vodnjov (Kaimel, 12.), 0:2 Ta. Burazin (Vodnjov, 15., PP1), 1:2 Ribič (Zupanc, 21.), 1:3 Pazlar (Ulamec, 22.), 2:3 Knez (Nemeček, Zupanc, 36.), 2:4 Potočnik (Kaimel, 50., PP1), 2:5 Ta. Burazin (Kaimel, 58.), 2:6 (Potočnik (59., SH1)

Kazenske minute: Celje 14 + 10 (Zupanc), Bled 8.

Celjani so na prvi tekmi pričakovali, da bodo izkoristili prednost domačega leda, a po prvi tretjini zaostajali z 0:2. Blejci so do vodstva prišli prek Jerneja Vodnjova, ob igralcu več je povišal Tadej Burazin. Po vsega  20 sekundah drugega dela je zaostanek znižal Aljaž Ribič, a je Mitja Pazlar hitro poskrbel za nova dva gola prednosti. Domači so znato še enkrat prišli na gol zaostanka, med strelce se je vpisal Blaž Knez. V zadnji tretjini pa so glavno besedo znova imeli hokejisti Bleda, ki so dosegli še tri gole in imajo lepo priložnost, da se v polfinale uvrstijo v domači dvorani.

Triglav Kranj : Playboy Slavija 5:0 (3:0, 2:0, 0:0)
Dvorana Zlato Polje, sodniki Zrnič, A. Lešnjak, Pagon.

Strelci: 1:0 Vovk (A. Ahačič, 6.), 2:0 Hočevar (A. Ahačič, M. Ahačič, 9.), 3:0 Grošelj (Kalan, Čimžar, 18.), 4:0 A. Ahačič (Vovk, Hočevar, 24.), 5:0 Pugelj (Markič, Potočnik, 26.)

DSC_4327

Kazenske minute: Triglav 0, Slavija 2.

Hokejisti Triglava so zasluženo prišli do prve zmage v četrtfinalu. V šesti minuti so povedli (Nejc Vovk), tri minute zatem je Nejc Hočevar povišal na 2:0. V prvi tretjini se je med strelce vpisal še Sebastijan Grošelj. Triglavani so v drugem delu igre dodali še dva zadetka na svoj račun (Anže Ahačič in Julijan Pugelj) in se veselili zanesljive zmage. Vratar Rok Stojanovič je na koncu zbral 22 obramb in ohranil mrežo nedotaknjeno.