10. januar 2023, Ljubljana – Na prvi tekmi letošnjega finala državnega prvenstva so drevi v Hali Tivoli domači hokejisti HK SŽ Olimpija s končnih 4:0 premagali večne tekmece HDD SIJ Acroni Jesenice, ter tako prestopili prvo oviro na poti do naslova državnih pravkov za sezono 2022/23. Ali jim bo uspelo tudi drugo, ali pa bodo Železarji izenačili rezultat v zmagah in bo o prvaku odločala tretja tekma, bo znano v petek v dvorani Podmežakla na Jesenicah.

Potem ko je prvih dvajset minut in še dobršen del druge tretjne pripradel obema vratarjema, ki sta svoji mreži ohranili nedotaknjeni, pa je v 38. minuti drugega dela domačim napadalcem le uspelo streti jeseniško obrambo. Na krilih omenjenega, sicer minimalnega vodstva, so začeli tudi zadnjo tretjino in že v samem uvodu podvojili svoje vodstvo, ter ga dobri dve minuti kasneje še utrdili. Piko na “i” so varovanci glavnega trenerja Mitje Šivica postavili v 49. minuti srečanja s četrtim ploščkom v jeseniški mreži.

Druga finalna tekma bo petek, 13.1.2023 ob 18:00 na Jesenicah, morebitna tretja tekma v nedeljo, 15.1.2023 ob 18:00 v Ljubljani.

HK SŽ Olimpija – HDD Sij Acroni Jesenice 4:0 (0:0,1:0,3:0)

1:0 – 37:16 Beričič (Šturm)
2:0 – 41:41 Šturm (Sodja, Erving)
3:0 – 43:56 Vallerand
4:0 – 48:21 Kalan

Streli: OLI 55 (14,18,23); JES 14 (6,4,4)
Kazni: OLI 6 (2,2,2); JES 29 (0,4,25)