Reprezentanca člani

Začenja se prvi test za slovenske rise v letošnjem letu

2. februar 2020, Jesenice – Slovenska moška članska hokejska izbrana vrsta se bo jutri popoldne zbrala v dvorani Podmežakla na reprezentančnem zboru, ki pa se tokrat ne bo zaključil z udeležbo na prijateljskem turnirju, kot je to običajno ob novembrskih in februarskih premorih v klubskih tekmovanjih.

Naše rise tokrat na domačem ledu čakajo olimpijske predkvalifikacije Skupine G, na katerih se bodo od 6. do 9. februarja merili z ekipami Hrvaške, Japonske in Litve. Zmaga na turnirju vodi v zadnji krog kvalifikacij, slednji pa zmagovalcu namenja vstopnico na prihodnje Olimpijske igre v Pekingu.

Varovance selektorja Matjaža Kopitarja v ponedeljek in torek čakajo trije treningi na ledu, ter nato v sredo še uradni trening pred začetkom turnirja, ki se bo začel v četrtek s tekmo med Japonsko in Hrvaško.

Vstopnice za tekme olimpijskih predkvalifikacij na Jesenicah so že v prodaji. Te je mogoče kupiti na vseh prodajnih mestih Eventima, na dan tekme pa tudi na blagajni jeseniške dvorane Podmežakla.

V prodaji, po ugodni ceni 20 evrov, je tako paket vstopnic za celotno prvenstvo, s katerim si bo moč ogledati vseh šest tekem turnirja, ter dnevna vstopnica po ceni 10 evrov, s katero si bo mogoče ogledati obe tekmi prvega, drugega ali zadnjega dne turnirja.

* Otroci do 7. leta starosti imajo prost vstop na tekme pri čemer nimajo rezerviranega svojega sedeža, vendar sedijo pri staršu/spremljevalcu v naročju.

Četrtek, 6. februar 2020
15.30 Japonska – Hrvaška
19.00 Litva – Slovenija

Petek, 7. februar 2020
15.30 Japonska – Litva
19.00 Slovenija – Hrvaška

Nedelja, 9. februar 2020
15.30 Hrvaška – Litva
19.00 Slovenija – Japonska

Strokovni štab je na tokratno reprezentančno akcijo povabil naslednje igralce:

Vratarji  
GRAČNARLukaStorhamar (NOR)
KROŠELJGašperMlada Boleslav (CZE)
PINTARIČMatijaRouen (FRA)
Branilci  
CRNOVIČ AljošaJesenice (SLO)
ČEPONKristjanOlimpija (SLO)
GREGORCBlažVitkovice (CZE)
LOGARMihaOlimpija (SLO)
MAGOVACAleksandarPoprad (SVK)
PAVLINŽigaKošice (SVK)
PRETNARKlemenUnia Oswiecim (POL)
REPEJurijKošice (SVK)
ŠTEBIHMihaKrakow (POL)
STOJANNejcJesenice (SLO)
Napadalci  
ČIMŽARTadejKatowice (POL)
GOLIČIČBoštjanBordeaux (FRA)
JEGLIČŽigaMlada Boleslav (CZE)
KALANLukaUnia Oswiecim (POL)
KOBLARGregorUnia Oswiecim (POL)
KORENGalOlimpija (SLO)
KURALTAnžeFehervar AV19 (HUN)
OGRAJENŠEKKenGraz 99ers (AUT)
SABOLIČRobertAmbri Piota (SUI)
TIČARRokKAC (AUT)
TOMAŽEVIČBlažJesenice (SLO)
URBASJanFischtown Pinguins (GER)
VERLIČMihaFischtown Pinguins (GER)
ZAJCMihaInnsbruck (AUT)
KONTREC Dejanvodja reprezentance
KOPITAR Matjažtrener
REKELJ Gorazdpomočnik trenerja
MOHORIČ Klemenpomočnik trenerja (vratarji)
SAVOLAINEN Karipomočnik trenerja
DRAGAN Milantehnični vodja
TERLIKAR Dragotehnični vodja
STRAŽAR Klemenzdravnik
MIKOLIČ Janezfizioterapevt
VALIČ Evafizioterapevtka

Komentarji

  • BLANK_SPACE

    BLANK_SPACE
  • Slovenske železnice

    Slovenske železnice
  • BLANK_SPACE

    BLANK_SPACE
  • Petrol

    Petrol
  • Riko

    Riko
  • Kompas

    Kompas
  • Prosports

    Prosports
  • BTC City

    BTC City
  • Unija

    Unija
  • CCM

    CCM
  • KonicaMinolta

    KonicaMinolta
  • SinusIKS

    SinusIKS
  • Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport

    Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport
  • Fundacija za šport

    Fundacija za šport
  • ŠportnaLoterija

    ŠportnaLoterija
  • I Feel Slovenia

    I Feel Slovenia
  • Bled

    Bled