28. marec 2016, Ljubljana – Hokejisti HDD Telemach Olimpija so bili na prvi tekmi finala državnega prvenstva članov boljši od aktualnih branilcev naslova HDD Sij Acroni Jesenice, ter z zmago 3:1 naredili prvi korak v smeri petnajstega naslova najboljših hokejistov v državi.

Zmaji so uvodoma pokazali precej boljšo igro, kar se je odrazilo tudi na rezultatu po koncu prve tretjini, ki so jo z goloma Mihe Logarja in Gala Korena zaključili z 2:0 v svojo korist. Tudi v drugem delu je tempo narekovala Olimpija ter z golom Sotlarja povišala svojo prednost na 3:0. Železarji so se v tretjem delu vrnili v igro in pokazali precej boljšo predstavo, kar je z zadetkom nadgradil Miha Brus. V zadnjih minutah srečanja so gostje z Jesenic poskusili s šestimi igralci na ledu, vendar pa tudi to ni bilo dovolj za spremembo končnega rezultata.

Moštvi igrata na tri zmage. Zmaji in železarji se bodo tako spet srečali v četrtek, 31/3/2016, ob 19.30 na Jesenicah, medtem ko bo tretja tekma v ponedeljek, 4/4/2016 ob 19.15 v Ljubljani.

HDD Telemach Olimpija – HDD Sij Acroni Jesenice 3:1  (2:0, 1:0, 0:1)

1:0 – 9:03 Logar (Koblar, Pešut)
2:0 – 12:39 Koren (Sotlar, Mušič)
3:0 – 35:34 Sotlar (Koren, Groznik)
3:1 – 45:02 Brus (Čimžar, Sodja)

Streli: Olimpija 37 (18, 15, 4), Jesenice 25 (6, 7, 12)
Kazni: Olimpija 14 (2, 12, 0), Jesenice 4 (2, 0, 2)

/foto: HDD Telemach Olimpija/