24. april 2016, Asiago/Italija – Mlada slovenska reprezentanca je, z zadnjo tekmo proti Madžarski, končala svojo udeležbo na Svetovnem prvenstvu do 18 let Divizije I Skupine B v italijanskem Asiagu. Še pred samo tekmo je bilo znano, da bodo mladi risi prvenstvo končali na četrtem mestu, saj bi tudi v primeru zmage imeli enako število točk kot tretjeuvrščena Ukrajina, ki pa je bila v medsebojnem obračunu boljša od naših hokejistov. Kljub temu so se naši hokejisti trdo borili in na koncu tesno izgubili proti zmagovalcem prvenstva, reprezentanci Madžarske s končnim izidom 4:5.

2016apr23_U18_SLO-HUN_01

Uvodne minute srečanja, ki so predstavljale ključno težavo slovenski mladi reprezentanci na celotnem prvenstvu, so bile usodne tudi tokrat, saj so madžarski hokejisti že v 2. minuti premagali slovensko obrambo ter povedli prvi. Sledila je še dodatna napaka naših oklepnikov, ki je nasprotnikom prinesla številčno premoč na ledu, kar so kaj kmalu izkoristili in povečali prednost na dva zadetka. Slovenci so v nadaljevanju strnili svoje vrste, se bolje organizirali ter v 15. minuti izkoristili prednost igralca več in prepolovili vodstvo vzhodnih sosedov. Njihovo mrežo je zatresel Patrik Rajsar, podajalca sta bila Jakob Jugovic in Matevž Ban. Dobre tri minute pred odhodom na prvi odmor sta si kar dva madžarska branilca prislužila dve-minutni kazni zaradi zadrževanja s palico. Našim hokejistom ni bilo potrebno dosti, da so izkoristili ponujeno priložnost ter po podajah Patrika Rajsarja in Erika Svetine z zadetkom Žige Urukala izenačil na 2:2.

2016apr23_U18_SLO-HUN_04

Tudi drugo tretjino so bolje začeli Madžari, ki so v 24. minuti znova povedli. Mladi risi v nadaljevanju niso izkoristili prve priložnosti z igralcem več, so pa zato drugo, ko sta bila na klopi za kaznovane kar dva madžarska hokejista. Izenačil je Jaka Sodja po podaji Nika Petka. Do konca tega dela srečanja je bilo še nekaj pol-priložnosti na obeh straneh, vendar pa se rezultat do odmora v garderobi ni več spreminjal.

2016apr23_U18_SLO-HUN_02

V zadnjem delu je našim oklepnikom uspelo braniti rezultat in obenem ustvariti eno ali dve priložnosti za prevzem vodstva, vendar pa so bili v realizaciji uspešnejši, ki so v 52. Minuti še četrtič zatresli slovensko mrežo. A naši fantje se niso pustili zmesti in so, kljub igralcu manj na ledu, v 56. minuti še enkrat izenačili z zadetkom Jana Drozga, katerega je na pravem mestu pred tem našel Matevž Ban. Vse je že kazalo, da bodo zmagovalca tekme odločali podaljški, ko so v 60. minuti tekme madžarski hokejisti ponovno zadeli za končnih 5:4.

Naši mladi risi so z dvema zmagama (Italija, Koreja) in tremi porazi (Ukrajina, Japonska, Madžarska) osvojili končno četrto mesto. Prvo mesto je zasedla Madžarska, drugo Japonska in tretja Ukrajina, peto Italija in šesto Koreja, ki tako nazaduje v nižjo jakostno skupino.

Slovenija – Madžarska  4:5
(2:2, 1:1, 1:2)

0:1 – 1:19 Szita (Peter)
0:2 – 4:13 Szita (Kiss) PP1
1:2 – 14:24 Tišlar (Jugovic, Ban) PP1
2:2 – 17:05 Urukalo (Rajsar, Svetina) PP2
2:3 – 23:46 Molnar (Bugar, Szigeti)
3:3 – 31:50 Sodja (Petek) PP2