Reprezentance nižjih selekcij

Mladi risi odpotovali na svetovno prvenstvo v Latvijo

1. april 2018, Ljubljana – Slovenska moška hokejska reprezentanca do 18 let je davi krenila na pot proti latvijski prestolnici Riga, kjer bo od 2. do 9. aprila 2018 merila moči na Svetovnem prvenstvu Divizije I-A.

Naša izbrana vrsta je prvi sklop priprav pred prvenstvom opravila v Kranju, nato je v nemškem Füssnu dvakrat prekrižala palice z izbrano vrsto Nemčije, po vrnitvi v Slovenijo pa so mladi slovenski hokejisti opravili še nekaj treningov na ledu v Ljubljani.

Mladi risi na Baltik odhajajo precej oslabljeni, saj so poškodbe preprečile sodelovanje v reprezentanci Cjuhi, Kolarju, Primožiču in Podrekarju, medtem ko Kogovšek, Brun Rauh in Krmelj ostajajo doma zaradi klubskih obveznosti.

Varovanci glavnega trenerja Mitje Kerna, ki so se v lanski sezoni s prvim mestom v diviziji I-B uvrstili v višji rang tekmovanja, se bodo na severu Evrope palice borili z ekipami Danske, Nemčije, Kazahstana, Latvije in Norveške. Omenjena skupina predstavlja zelo visoko raven hokeja v tej starostni kategoriji zato bo osrednji cilj slovenske odprave v Rigi obstanek v diviziji I-A.

Razpored tekem slovenske reprezentance

Ponedeljek, 2. april 2018
19.15 Slovenija – Latvija

Torek, 3. april 2018
15.15 Danska – Slovenija

Četrtek, 5. april 2018
11.15 Slovenija – Norveška

Petek, 6. april 2018
11.15 Kazahstan – Slovenija

Nedelja, 8. april 2018
15.15 Nemčija – Slovenija

* vse ure so po srednjeevropskem času

Reprezentanca Slovenija do 18 let

Vratarji
Val USNIK6.2.2000HK SŽ Olimpija
Nejc ŽAGAR8.3.2001HD Hidria Jesenice
Maj PELKO10.7.2000HK Triglav Kranj
Branilci
Jaka BERNARD7.2.2000HK Slavija junior
Juš ČERNE15.6.2002Hk Slavija junior
Žan POKLUKAR2.6.2001Hk Slavija junior
Gašper KONC30.4.2001HKMK Bled
Đorđe Kremenovič3.9.2001Hk Triglav Kranj
Jaka Šega30.4.2001HD Hidria Jesenice
Bine MAŠIČ14.11.2002HD Hidria Jesenice
Nik ŠIROVNIK12.2.2001Ässät U18
Napadalci
Martin BOHINC30.3.2000HK Slavija junior
Luka TRŠKAN15.6.2000HK Slavija junior
Maj TAVČAR5.4.2000Hk Triglav Kranj
Nace VILFAN7.4.2000Hk Triglav Kranj
Jaša JENKO10.9.2000Hk Triglav Kranj
Anže PROSTOR11.7.2000HD Hidria Jesenice
Ahmet JAKUPOVIČ1.10.2000HD HidriaJesenice
Urh ILIČ9.4.2001HK SŽ Olimpija
Žiga DEŽMAN23.4.2001HD Mladi Jesenice
Lenart MARKUN3.5.2001Rapperswil U 17
Erik MEŽNAR17.4.2001Pirati Chomutov U 18
Aljaž PREDAN24.7.2000EC Salzburg U 20

Vodstvo reprezentance

AnžeKOLENCvodja reprezentance
MitjaKERNglavni trener
Jaka ADLEŠIČ pomočnik trenerja
LeopoldBIZALJtehnični vodja
MilanRAJTMAJERzdravnik
JanBABIČfizioterapevt

Komentarji

  • BLANK_SPACE

    BLANK_SPACE
  • Slovenske železnice

    Slovenske železnice
  • BLANK_SPACE

    BLANK_SPACE
  • Petrol

    Petrol
  • Riko

    Riko
  • Kompas

    Kompas
  • Prosports

    Prosports
  • BTC City

    BTC City
  • Unija

    Unija
  • CCM

    CCM
  • KonicaMinolta

    KonicaMinolta
  • SinusIKS

    SinusIKS
  • Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport

    Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport
  • Fundacija za šport

    Fundacija za šport
  • ŠportnaLoterija

    ŠportnaLoterija
  • I Feel Slovenia

    I Feel Slovenia
  • Bled

    Bled