Reprezentance nižjih selekcij

Na pripravah pred SP zbrani tudi mladi risi U18

25. marec 2018, Kranj – Danes so se na pripravah v kranjski ledeni dvorani na Zlatem polju zbrali kandidati za slovensko moško hokejsko reprezentanco do 18 let, ki bo prihodnjo nedeljo odpotovala v latvijsko prestolnico Riga, kjer bo od 2. do 9. aprila 2018 potekalo Svetovno prvenstvo Divizije I-A.

Slovenska izbrana vrsta bo prvi sklop priprav opravila v Kranju, nato pa bo odpotovala v nemški Füssen, kjer jo v torek in sredo čakata dva prijateljska obračuna z reprezentanco Nemčije, po vrnitvi v Slovenijo pa še nekaj treningov na ledu v Ljubljani.

Varovanci glavnega trenerja Mitje Kerna, ki so se v lanski sezoni s prvim mestom v diviziji I-B uvrstili v višji rang tekmovanja, bodo na severu Evrope palice prekrižali z ekipami Danske, Nemčije, Kazahstana, Latvije in Norveške. Omenjena skupina predstavlja zelo visoko raven hokeja v tej starostni kategoriji zato bo osrednji cilj slovenske odprave v Rigi obstanek v diviziji I-A.

Razpored tekem slovenske reprezentance

Ponedeljek, 2. april 2018
19.15 Slovenija – Latvija

Torek, 3. april 2018
15.15 Danska – Slovenija

Četrtek, 5. april 2018
11.15 Slovenija – Norveška

Petek, 6. april 2018
11.15 Kazahstan – Slovenija

Nedelja, 8. april 2018
15.15 Nemčija – Slovenija

* vse ure so po srednjeevropskem času

Strokovni štab je na priprave povabil naslednje igralce:

Vratarji
Žiga KOGOVŠEK27.4.2000HD Mladi Jesenice
Nejc ŽAGAR8.3.2001HD Mladi Jesenice
Val USNIK6.2.2000Hk Olimpija
Maj PELKO10.7.2000HK Triglav Kranj
Branilci
Jaka BERNARD7.2.2000HK Slavija junior
Juš ČERNE15.6.2002Hk Slavija junior
Žan POKLUKAR2.6.2001Hk Slavija junior
Gašper KONC30.4.2001HKMK Bled
Rok KOLAR12.5.2000HK Celje
Lan BRUN RAUH7.2.2000HD Mladi Jesenice
Bine MAŠIČ14.11.2002HD Mladi Jesenice
Nik ŠIROVNIK12.2.2001Ässät U18
Napadalci
Martin BOHINC30.3.2000HK Slavija junior
Luka TRŠKAN15.6.2000HK Slavija junior
Maj TAVČAR5.4.2000Hk Triglav Kranj
Nace VILFAN7.4.2000Hk Triglav Kranj
Jaša JENKO10.9.2000Hk Triglav Kranj
Anže PROSTOR11.7.2000HD Mladi Jesenice
Ahmet JAKUPOVIČ1.10.2000HD Mladi Jesenice
Miha KRMELJ14.1.2001HD Mladi Jesenice
Žiga DEŽMAN23.4.2001HD Mladi Jesenice
Lenart MARKUN3.5.2001Rapperswil U 17
Erik MEŽNAR17.4.2001Pirati Chomutov U 18
Aljaž PREDAN24.7.2000EC Salzburg U 20

Rezerve

Branilci
Đorđe Kremenovič3.9.2001Hk Triglav Kranj
Jaka Šega30.4.2001HD Mladi Jesenice
Gaber Podrekar5.10.2001HKMK Bled
Napadalci
Marcel Lavriša3.6.2000Hk Olimpija
Urh Ilič9.4.2001Hk Olimpija
Matic Mravlje24.3.2000HD Mladi Jesenice

Komentarji

  • Zavarovalnica Triglav

    Zavarovalnica Triglav
  • Telekom Slovenije

    Telekom Slovenije
  • Petrol

    Petrol
  • Riko

    Riko
  • Toyota

    Toyota
  • Kompas

    Kompas
  • Unija

    Unija
  • Slovenske železnice

    Slovenske železnice
  • BTC City

    BTC City
  • KonicaMinolta

    KonicaMinolta
  • iTAK Sport

    iTAK Šport - hokejska oprema, navijaški artikli za hokej
  • Warrior

    Warrior
  • sinusiks-new

    sinusiks-new
  • Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport

    Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport
  • Fundacija za šport

    Fundacija za šport
  • Bled

    Bled