Ostalo

Končnica DP


KONČNICA DRŽAVNEGA PRVENSTVA

V soboto, 25. februarja se je pričelo državno prvenstvo članov v hokeju na ledu. V prvem delu prvenstva igra pet ekip iz Slohokej Lige članov in sicer HK Olimpija Ljubljana, HK Triglav Kranj, HDK Maribor, HK Slavija Ljubljana-Zalog in HDD Bled. Na prvenstvu ne sodeluje ekipa HD mladi Jesenice, ki je že pred časom izstopila iz Slohokej Lige.

Prvi del tekmovanja se igra enokrožno po ligaškem sistemu, torej vsaka ekipa se z vsako pomeri enkrat.

Razpored prvega dela tekmovanja:

1.krog

sobota, 25. februar

HK Triglav – HDD Bled

Kranj

sobota, 25. februar

HDK Maribor – HK Slavija

Maribor


2.krog

torek, 28. februar

HDD Bled – HDK Maribor

Bled

torek, 28. februar

HK Olimpija – HK Triglav

Ljubljana

3.krog

petek, 2. marec

HDK Maribor – HK Olimpija

Maribor

petek, 2. marec

HK Slavija – HDD Bled

Ljubljana-Zalog

4.krog

ponedeljek, 5. marec

HK Olimpija – HK Slavija

Ljubljana

ponedeljek, 5. marec

HK Triglav – HDK Maribor

Kranj

5.krog

petek, 9. marec

HK Slavija – HK Triglav

Ljubljana-Zalog

petek, 9. marec

HDD Bled – HK Olimpija

Bled

Po odigranem prvem delu tekmovanja se prvo uvrščeni ekipi uvrstita v pol finale, kjer se pomerita proti ekipama HDD Tilia Olimpija Ljubljana in HK Acroni Jesenice, ki sta nastopali v EBEL Ligi. HDD Olimpija Ljubljana je zaradi boljšega rezultata v EBEL Ligi postavljena v vlogo številke 1, HK Acroni Jesenice pa v vlogo številke 2. Pol finale državnega prvenstva se bo odigral po enem od dveh predvidenih scenarijih.

Varianta 1 predvideva, da se EBEL ekipi državnemu prvenstvu priključita po odigranem četrtfinalu v EBEL Ligi.


Termini polfinala po Različici 1


1. tekmi

ponedeljek, 12. marec

HDD Tilia Olimpija – 2.uvrščena ekipa

Ljubljana

ponedeljek, 12. marec

HK Acroni Jesenice – 1.uvrščena ekipa

Jesenice

2. tekmi

sreda, 14. marec

2.uvrščena ekipa – HDD Tilia Olimpija

/

sreda, 14. marec

1.uvrščena ekipa – HK Acroni Jesenice

/

Morebitni 3. tekmi

petek, 16. marec

HDD Tilia Olimpija – 2.uvrščena ekipa

Ljubljana

petek, 16. marec

HK Acroni Jesenice – 1.uvrščena ekipa

Jesenice

Po Različici 1 se finale igra na štiri dobljene tekme

Termini finala so:

  • ponedeljek, 19. marec
  • sreda, 21. marec
  • petek, 23. marec
  • nedelja, 25. marec
  • torek, 27. marec
  • četrtek, 29. marec
  • sobota, 31. marec

Različica 2 pa predvideva, da se EBEL ekipi državnemu prvenstvu priključita po odigranem pol finalu v EBEL Ligi.

Termini polfinala po Različici 2

1. tekmi

petek, 23. marec

2.uvrščena ekipa – HDD Tilia Olimpija

/

petek, 23. marec

1.uvrščena ekipa – HK Acroni Jesenice

/

2. tekmi

sobota, 24. marec

HDD Tilia Olimpija – 2.uvrščena ekipa

Ljubljana

Sobota, 24. marec

HK Acroni Jesenice – 1.uvrščena ekipa

Jesenice

Po Različici 2 se finale igra na tri dobljene tekme

Termini finala so:

  • ponedeljek, 26. marec
  • četrtek, 29. marec
  • sobota, 31. marec
  • ponedeljek, 2. april
  • sreda, 4.april

(Andrej Špiler)

Komentarji

  • BLANK_SPACE

    BLANK_SPACE
  • Slovenske železnice

    Slovenske železnice
  • BLANK_SPACE

    BLANK_SPACE
  • Petrol

    Petrol
  • Riko

    Riko
  • Kompas

    Kompas
  • Prosports

    Prosports
  • BTC City

    BTC City
  • Unija

    Unija
  • CCM

    CCM
  • KonicaMinolta

    KonicaMinolta
  • SinusIKS

    SinusIKS
  • Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport

    Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport
  • Fundacija za šport

    Fundacija za šport
  • I Feel Slovenia

    I Feel Slovenia
  • Bled

    Bled