6. april 2018, Riga – Slovenska moška reprezentanca do 18 let se je četrti dan svetovnega prvenstva Divizije I-A v latvijski Rigi pomerila z reprezentanco Kazahstana, ki pa se je izkazala kot pretrd oreh za naše mlade rise.

Hokejisti iz Centralne Azije so diktirali potek igre vse od prve minute tekme, ko so prvič načeli slovensko mrežo. Slovenski strokovni štab je še pred iztekom prve tretjine poskusil obrniti situacijo z menjavo vratarja. To je deloma delovalo vse do uvoda v zadnjo tretjino, vendar so na drugi strani umanjkali slovenski poskusi premagati čuvaja kazahstanske mreže, s čemer bi nekoliko znižali zaostanek. V zaključku srečanja je Kazahstanu uspelo zadeti še trikrat, Slovencem pa doseči le častni zadetek za končnih 7:1.

Jutri je na prvenstvu prost dan, v nedeljo pa slovenske hokejiste čaka še zadnji obračun – nasprotnik bo ekipa Nemčije.

Kazahstan – Slovenija 7:1 (3:0, 1:0, 3:1)

1:0 – 00:54 Musorov (Guseinov)
2:0 – 15:11 Nesterov (Musabayev) PP1
3:0 – 16:35 Saiko
4:0 – 28:35 Saiko
5:0 – 44:34 Buyalski (Musabayev)
6:0 – 47:24 Boiko (Guseinov, Musorov)
6:1 – 48:35 Prostor (Predan)