12. april 2018, Jesenice – V boju za lovoriko članskih državnih prvakov v sezoni 2017/18 so nocoj na tretji tekmi finala končnice hokejisti HK SŽ Olimpije premagali ekipo HDD SIJ Acroni Jesenice s 4:3 ter tako rezultat v zmagah za naslov najboljših v državi znižali na 2:1.

Uvod v današnjo tekmo je pripadel domačinom, saj je v 14. minuti ljubljansko mrežo načel jeseniški kapetan Andrej Tavželj, medtem ko gostom iz Ljubljane ni uspelo vnovčiti nekaterih lepih priložnosti. V drugem delu se je situacija obrnila, saj so Ljubljančani dosegli dva hitra gola, oba po zaslugi Gala Korena, in povedli z 2:1. Na prelomu srečanja je vodstvo gostov dodatno začinil še Luka Zorko in povišal na 3:1. Sledil je hiter odgovor domačinov, ki so z zadetkom Mihe Logarja v mreži Zmajev znižali zaostanek na 3:2, nato pa kljub stopnjevanju pritiska do konca tretjine niso več premagali gostujočega čuvaja mreže. V zaključku srečanja so, kljub bolj podjetnemu začetku Olimpije, slabih deset minut pred koncem ponovno zadeli Jeseničani – izenačil je Jaka Sodja. Na odgovor gostov ni bilo potrebno čakati dolgo, ko je slabe pol minute kasneje še v tretje nocoj zadel Gal Koren. Jeseniški hokejisti so ob koncu tekme pokušali tudi z dodatnim napadalcem na ledu, a je ljubljanska obramba zdržala do konca in si priborila prvo zmago v letošnji finalni seriji.

Ekipi za naslov prvaka igrata na tri zmage. Četrta tekma bo v soboto, 14. aprila 2018, ob 18.30 v Ljubljani, morebitna peta tekma pa v ponedeljek, 16. aprila 2018 na Jesenicah.

Sij Acroni Jesenice – SŽ Olimpija 3:4 (1:0, 1:3, 1:1)

1:0 – 13:09 Tavželj (Magovac) PP1
1:1 – 24:51 Koren (Čepon, Rajsar)
1:2 – 25:37 Koren (Snoj, Čepon)
1:3 – 31:23 Zorko (Snoj, Hebar)
2:3 – 33:55 Logar (Kalan, Saunders)
3:3 – 50:50 Sodja J. (Pem, Magovac)
3:4 – 51:16 Koren (Hebar)