7. november 2015, Katovice – Slovenska moška članska izbrana vrsta je, pod vodstvom novega selektorja Nika Zupančiča, na Euro Ice Hockey Challenge turnirju na Poljskem zmagala še tretjo tekmo. Risi so premagali reprezentanco Koreje s 4:1 in tako osvojili prvo mesto na turnirju.

Slovenski hokejisti so povedli že v tretji minuti tekme z golom Davida Rodmana, po podaji Žige Jegliča in Andreja Hebarja. V nadaljevanju prvega dela sta bili obe ekipi po dvakrat z igralcem manj na ledu, a je rezultat do odhoda na prvi odmor ostal nespremenjen.

Ob vrnitvi na led je v šesti minuti drugega dela številčno premoč na ledu, po podajah Sabahudina Kovačeviča in Jurija Repeta, izkoristil Žiga Jeglič in Slovenijo popeljal v vodstvo 2:0. Korejska izbrana vrsta je dobre tri minute kasneje vrnila udarec in z golom Kima znižala zaostanek za risi na 2:1. Na polovici drugega dela tekme sta se, tako kot je še pred odhodom na Poljsko napovedal selektor Zupančič, v slovenskem golu zamenjala Robert Kristan in Luka Gračnar. Slednji je bil v nadaljevanju uspešen pri vseh poskusih nasprotnikov, a podobno je bilo tudi v korejski obrambni tretjini.

V zadnjem delu tekme, ki so ga slovenski hokejisti začeli z golom prednosti, so risi ponovno pokazali svojo premoč, saj so dopustili zgolj šest strelov na svoj gol, sami pa so jih proti korejskemu usmerili štrirnajst. V enem izmed njih je bil v 50. minuti uspešen Miha Pesjak; s podajama Anžeta Kuralta in Mihe Verliča, ter nato v zadnji minuti tekme, po podajah Nika Pema in Mihe Štebiha, še Jurij Repe, ki je postavil končni rezultat – 4:1 za Slovenijo.

Tokratni turnir je pomenil premiero za novega selektorja Nika Zupančiča, ki je s svojo ekipo zmagal vse tekme na turnirju – proti Poljski z 2:1, Avstriji s 5:1 in Koreji s 4:1 – ter se iz Katovic vrača 100-odstoten.

Slovenska izbrana vrsta se bo v Katovice v letošnji sezoni še vrnila, saj bo prav tu aprila prihodnje leto svetovno prvenstvo Divizije I, Skupine A, kjer se bo borila za vrnitev v Elitno divizijo. Poleg tokratnih nasprotnikov jo takrat čakajo še obračuni z Japonsko in Italijo.

Slovenija – Koreja 4:1 (1:0,1:1,2:0)

1:0 – 02:50 Rodman (Jeglič, Hebar)
2:0 – 25:07 Jeglič (Kovačevič, Repe) PPG
2:1 – 28:12 Kim SW (Kim K. Testwuide) PGG
3:1 – 50:41 Pesjak (Kuralt, Verlič)
4:1 – 59:49 Repe (Štebih, Pem) PPG

Streli: SLO 38 (12,12,14) KOR 24 (8,10,6)

Kazni: SLO 16, KOR 22; Pem (2 min, 13:59), Kim S.W. (2 min, 14:50), Testwuide (2 min, 16:37), Pavlin (2 min, 18:34), Ropret (2 min, 23:20), Lee D.K. (2 min, 23:20), Shin (2 min, 23:29). Štebih (2 min, 27:44), Tavželj (2 min, 28:40), Regan (2 min, 32:23), Kim K (2 min, 33:20), Pance (2 min, 33:50), Tavželj (2 min, 34:45), Shin (2 min, 34:45), Kuralt (2 min, 42:15), Min (2 min, 51:37), Kim W.J. (2 min, 56:17), Lee Y.J (2 min, 58:49), Kim S.W. (2 min, 59:43)