31. marec 2016, Jesenice – Hokejisti HDD Sij Acroni Jesenice so na krilih podpore dobrih dva tisoč navijačev v drevišnji drugi tekmi za naslov državnih prvakov v sezoni 2015/16 v dvorani Podmežakla premagali HDD Telemach Olimpijo z 1:0, ter tako izenačili rezultat v zmagah.

Železarji so že na samem začetku tekme pokazali povsem drug obraz kot pred dnevi v dvorani Tivoli. Domačini so bili tako v prvih dvajsetih minutah tekme, kljub nekaterim priložnostim na strani zmajev, boljši nasprotnik; kljub temu pa sta obe strani na prvi odmor odšli brez zadetkov. Podoben hokej smo lahko videli tudi v drugem delu, saj so Jeseničani nadaljevali s pritiskom na Olimpijin gol, a gledalci  tudi v tej tretjini niso videli zadetka. Edini in odločilni zadetek na tekmi je v tretji minuti zadnjega dela v mrežo zmajev poslal Židan. Olimpija je v nadaljevanju poskušala izenačiti; tudi z dodatnim igralcem na ledu, vendar je bil jeseniški čuvaj mreže Us danes nepremagljiv.

Moštvi igrata na tri zmage. Tretja tekma bo v ponedeljek, 4/4/2016 ob 19.15 v Ljubljani, četrta tekma pa v četrtek 7/4/2016 ob 19:30 na Jesenicah.

HDD Sij Acroni Jesenice – HDD Telemach Olimpija 1:0  (0:0, 0:0, 1:0)

1:0 – 42:44 Židan (Lahajnar)

Streli: Jesenice  28 (8, 13, 7); Olimpija 24 (6, 9, 9)
Kazni: Jesenice 6 (0, 6, 0); Olimpija 12 (2, 6, 4)