Slovenska moška hokejska reprezentanca je odpotovala na Madžarsko, kjer je danes odigrala prvo prijateljsko tekmo pred svetovnim prvenstvom, ki bo med 3. In 8. Majem v ljubljanski Hali Tivoli. V Szekesfeharvarju so se risi pomerili z Madžarsko in zmagali s 3:0 (0:0, 1:0, 2:0).

Madžari bodo tekmec Slovenije tudi za uvrstitev v elitno skupino na bližajočem se svetovnem prvenstvu v Ljubljani. Uvodna tretjina se je končala brez zadetkov. V drugi tretjini pa je Slovenija povedla v 36. minuti, ko je zadel Robert Sabolič. V zadnji tretjini je najprej Žiga Pance poskrbel za povišanje vodstva v 42. minuti in potem še za končnih 3:0 v 60. minuti. V slovenskih vratih je stal Matija Pintarič, ki je ohranil mrežo nedotaknjeno.

Seznam igralcev, ki so odpotovali na gostovanje na Madžarsko in Slovaško:

Vratarji: Žan Us, Matija Pintarič, Luka Kolin;

Branilci: Aljoša Crnovič, Jan Čosič, Blaž Gregorc, Mitja Robar, Aleksander Magovac, Miha Štebih, Klemen Pretnar, Matic Podlipnik;

Napadalci: Rok Kapel, Jaka Sodja, Jaka Šturm, Tadej Čimžar, Luka Maver, Žiga Pance, Gregor Koblar, Nik Simšič, Anže Kuralt, Ken Ograjenšek, Robert Sabolič, Rok Tičar, Blaž Tomaževič, Miha Zajc.