12. februar 2016, Innsbruck – Slovenski hokejisti so bili boljši nasprotnik tudi na drugi tekmi turnirja Euro Ice Hockey Challenge v Innsbrucku na avstrijskem Tirolskem, saj so proti reprezentanci Francije vknjižili zmago s 4:3.

Slovenska izbrana vrsta je dobro začela srečanje. Francoskim hokejistom se je sicer na prelomu prve tretjine uspelo ubraniti z igralcem manj, a je kmalu po izteku kazni pak v njihovo mrežo poslal Aleš Mušič, potem ko sta mu priložnost za strel pripravila Žiga Pance in Jan Muršak. Tako pridobljeno vodstvo so risi zadržali vse do prvega odhoda v garderobe.

20160212 Euro Ice Hockey Challenge - Slowenien - Frankreich

Na začetku drugega dela so se galski petelini nekoliko prebudili in v 26. minuti srečanja rezultat izenačili. Slovenija je ponovno poskušala pobegniti v 32. minuti z golom Roka Tičarja, ki je premagal francoskega čuvaja mreže po podaji Žige Jeliča in Aleša Kranjca. Francozi so sicer dobri dve minuti kasneje ponovno  poravnali rezultat, a je Rok Tičar že po pičlih devetnajstih sekundah nadaljevanja igre še drugič zatresel francosko mrežo. Kljub temu veselje ni trajalo dolgo, saj je francoska izbrana vrsta po pol minute še tretjič na tekmi izenačila.

V zadnjem delu tekme so se slovenski risi ponovno vrnili v igro. Tako je že v  42. Minuti, po podajah  Žige Panceta in Kena Ograjenška, pak v francosko mrežo spravili Aleš Mušič ter postavil rezultat, ki je zdržal vse do konca tekme.

Slovenija – Francija 4:3 (1:0, 2:3, 1:0)

4:3 – 41:26 Mušič (Ograjenšek, Pance)

Streli SLO 31 (10,9,12); FRA 24 (2,14,8)

Kazni: SLO 4, FRA 24; 9:25 Beron (2 min), 17:15 Terrier (2 min), 20:29 Lamperier (2 min), 24:11 Logar (2 min), 29:05 Lamperier (2 min), 31:40 Chakiachvili (2 min), 36:41 Logar (2 min), 36:41 Douay (2 min), 40:00 Fleury (10 min), 47:22 Berthon (2 min)