9. november 2022, Ljubljana – Slovenska moška izbrana vrsta do 18 let je zaključila uvodni del novembrskega reprezentančnega zbora, ki je potekal na Bledu, kjer so mladi risi opravili serijo treningov na ledu. V nadaljevanju jih od jutri do sobote čaka mednarodni turnir na avstrijskem Koroškem.

Varovanci glavnega trenerja Jake Adlešiča bodo v Borovljah tako odigrali tekme proti Madžarski, Avstriji in Italiji.

Četrtek, 10. november 2022
16:00 Madžarska – Slovenija (Livestream/Livescore)
19:30 Avstrija – Italija (Livestream/Livescore)

Petek, 11. november 2022
16:00 Madžarska – Italija (Livestream/Livescore)
19:30 Slovenija – Avstrija (Livestream/Livescore)

Sobota, 12. november 2022
13:00 Avstrija – Madžarska (Livestream/Livescore)
16:30 Italija – Slovenija (Livestream/Livescore)

V nadaljevanju sezone mlado slovensko reprezentanco v februraju čaka še mednarodni turnir v Franciji, vrhunec pa bo nevdomno domače svetovno prvenstvo Divizije I-B, ki bo od 10. do 16. aprila prihodnje leto potekalo na Bledu in na katerem bodo nastopile ekipe Avstrije, Estonije, Italije, Južne Koreje, Poljske in Slovenije.

Risi U18 bodo na tokratni turnir odpotovali v naslendji sestavi:

   Vratarji
1BABNIK MarkHK Slavija Jr (SLO)
2DUKARIČ JonHK Slavija Jr (SLO)
3GLAVIČ BorHDD Acroni Jesenice (SLO)
   Branilci
1FILIPIČ DŽAFIĆ TimotejHKMK Bled (SLO)
2FREŠER RokHDK Maribor (SLO)
3KUHAR LukaHK Triglav (SLO)
4KURET BrunoHK Olimpija (SLO)
5SERŠEN MatevžHD Hidria Jesenice (SLO)
6TURŠIČ SEČKAR MajHK Slavija Jr (SLO)
7ZUGWITZ NikHDD Acroni Jesenice (SLO)
   Napadalci
1ČERIČ JanHDK Maribor (SLO)
2ČREPINŠEK MartinNC Academy (AUT)
3GOLJA SanteenHC Lugano (SUI)
4KONOBELJ TristanBK Mlada Boleslav (CZE)
5MARN ValHK Triglav (SLO)
6PERČIČ MaticKiekko-Espoo (FIN)
7PETROVIĆ Christian NikEV Zug (SUI)
8POR ErazemHD Hidria Jesenice (SLO)
9SEČEN NikHK SŽ Olimpija (SLO)
10SEVER MarkKloten (SUI)
11ŠPARI LEBEN ŽanHK Slavija Jr (SLO)
12ŽEŽELJ AnžeFehervar AV19 (HUN)
13ŽIBERTHK SŽ Olimpija (SLO)

 

JAKOPIČ BogdanVodja reprezentance
ADLEŠIČ JakaGlavni trener
VARL DejanPomočnik trenerja
KOVAČEVIČ SabahudinPomočnik trenerja
VERLIČ JurePomočnik trenerja (vratarji)
PODGORŠEK LukaFizioterapevt
BIZALJ LeopoldTehnični vodja