9. november 2022, Ljubljana – Potem ko je danes, s pripavami na Bledu, zaključila uvodni del prvega reprezentančnega zbora v sezoni 22/23, se mlada slovenska moška reprezentanca do 20 let seli na Jesenice. Tam bo v prihodnjih treh dneh odigrala mednarodni turnir, na katerem bodo svoje moči merile izbrane vrste Francije, Italije, Madžarske in Slovenije.

Četrtek, 10. november 2022
15:30 Italija – Francija (Livestream)
19:00 Slovenija – Madžarska (Livestream)

Petek, 11. november 2022
15:30 Madžarska – Italija (Livestream)
19:00 Francija – Slovenija (Livestream)

Sobota, 12. november 2022
13:00 Francija – Madžarska (Livestream)
16:30 Slovenija – Italija (Livestream)

Tokratni turnir bo zadnje dejanje pred decembrskim finalom reprezentančne sezone mladincev, ko bodo nastopili na svetovnem prvenstvu Divizije I-A (Danska, Francija, Kazahstan, Madžarska, Norveška, Slovenija) od 11. do 17. decembra 2022 v norveškem Askerju.

Na turnirju bo slovenske barve zastopala naslednja izbrana vrsta:

   Vratarji
3GAJŠEK JakaHK Celje (SLO)
1KAVČIČ LanHK SŽ Olimpija (SLO)
2KOLIN LukaHK SŽ Olimpija (SLO)
3ZUPANČIČ JakobFehervar Hockey Academy (HUN)
   Branilci
1BOHINC RožleHD Hidria Jesenice (SLO)
2ČOSIĆ JanVasan Sport (FIN)
3JAN Lan-MatijaEA Steiermark (AUT)
4PERČIČ MaksKeikko-Espoo (FIN)
5PETRETIČ MatejNordic Hockey Academy (AUT)
6PODREKAR UrbanHK SŽ Olimpija (SLO)
7REP OžbejHD Hidria Jesenice (SLO)
8SMOLNIKAR TitEC KAC (AUT)
9ŠLIBAR OžbeHK Triglav Kranj (SLO)
   Napadalci
1BALOH DavidVillacher SV (AUT)
2BERIČIČ MihaHK Slavija Jr (SLO)
3BRODNIK NalEC KAC (AUT)
4CRNKIČ MaiAlmtuna IS (SWE)
5GOMBOC LukaEC KAC (AUT) 
6LANGUS NaceIK Oskarshamn (SWE)
7LESNIČAR TjašHD Hidria Jesenice (SLO)
8MAHKOVEC  MarcelAIK (SWE)
9PETRONIJEVIČ LEPŠA TayHK SŽ Olimpija (SLO)
11SITAR FilipAIK (SWE)
12SLIVNIK LucEC KAC (AUT)
13ŠIFTAR AnžeEC KAC (AUT)
14TÖRÖK MaticKooKoo (FIN)

 

BOBNARIČ Zdravkovodja reprezentance
BAJC Lovroglavni trener
KERN Mitjapomočnik trenerja
RAMŠAK Domenpomočnik trenerja
PETROV Aleksanderpomočnik trenerja (vratarji)
CVENČEK Matjažfizioterapevt
DRENOVEC Timfizioterapevt
PROSTOR Antontehnični vodja
BERLISK Andražtehnični vodja