5. november 2015, Katovice – Članska reprezentanca je drevi v poljskih Katovicah, kjer bo prihodnjo pomlad potekalo tudi svetovno prvenstvo Divizije I, Skupine A, odigrala prvo tekmo turnirja Euro Ice Hockey Challenge proti domačinom, reprezentanci Poljske. Slovenska izbrana vrsta, ki jo je tokrat prvič vodil novi selektor Nik Zupančič, je bila boljša od nasprotnikov in na koncu slavila z 2:1.

Risi so svojo premoč pokazali že v prvem delu tekme, saj so pak proti golu domačih poslali kar trinajstkrat, medtem ko je v istem času slovenski golman Luka Gračnar zbral le tri obrambe. Kljub temu se je prva tretjina končala brez zadetka.

V drugem delu je bilo razmerje v strelih na gol nekoliko bolj poravnano, a še vedno v korist slovenske izbrane vrste, ki je v 35. minuti, po podaji Anžeta Ropreta in reprezentančnega novinca Nika Pema, poljsko mrežo načel Gregor Koblar ter Slovenijo pripeljal v vodstvo 1:0, ker je bil tudi rezultat ob koncu druge tretjine.

Poljska izbrana vrsta je v uvodu v zadnji del tekme hitro izkoristila številčno premoč na ledu ter v 43. minuti izenačila z golom Lopuskega. Risi se niso predali in pet minut kasneje je zmagoviti gol dosegel David Rodman ter postavil končni izid Slovenija – Poljska, 2:1.

Slovenija bo naslednjo tekmo igrala v petek, 6/11/2015, ob 16.00 proti reprezentanci Avstrije.

Slovenija – Poljska 2:1 (0:0,1:0,1:1)
(Katovice, Poljska)

1:0 – 34:05 Koblar (Ropret, Pem)
1:1 – 42:14 Lopuski (Pociecha) PPG
2:1 – 47:54 Rodman

Streli: SLO 30 (13/10/7), POL 18 (3/7/8)

Kazni: SLO 6, POL 10; Tavželj (2 min, 1:24), Wronka (2 min, 17:46), Bepierszcz (2 min, 2:25), Dabkowski (2 min, 6:03), Pavlin (2 min, 34:34), Ropret (2 min, 42:00), Zapala (2 min, 50:02), Rompkovski (2 min, 57:03)