V torek je bil na sporedu večni derbi med ekipama Jesenic in Olimpije, ki se je v Podmežakli veselila zmage s 4:2. V Kranju je Triglav z 8:2 odpravil Maribor, ki v državnem prvenstvu ostaja brez osvojene točke.

Triglav Kranj : Maribor 8:2 (6:0, 1:1, 1:1)
Kranj – Ledena dvorana Zlato polje, sodniki Kralj, Čertanec, Črv

Strelci: 1:0 M.Ahačič (K.Potočnik, 4.), 2:0 Zupan (Terlikar, 5.), 3:0 T.Kalan (Zupan, Terlikar, 8.), 4:0 T.Kalan (Terlikar, 10., PP1), 5:0 Vovk (K.Potočnik, M.Vilfan, 15.), 6:0 Čimžar (Hočevar, 16.), 6:1 Vinčec (Robar, 27., PP1), 7:1 Terlikar (M.Ahačič, Škrjanec, 27.), 7:2 J.Drozg (Vinčec,K.Drozg, 41.), 8:2 Zupan (Terlikar, 44.)

Kazenske minute: Triglav 14; Maribor 15 + 20 (Duh)

Hokejisti Triglava so odločno začeli obračun proti Mariboru, do zmage pa so prišli praktično že po odlični prvi tretjini, ki so jo dobili s 6:0. Med četrto in deseto minuto so domači dosegli kar štiri zadetke, do konca prve tretjine pa še dva. Druga in tretja tretjina sta bili veliko bolj izenačeni, saj sta se končali z 1:1. Pri Kranjčanih se je z golom in tremi podajami izkazal Anže Terlikar.

Triglav-Maribor_RokZupan

SIJ Acroni Jesenice : Telemach Olimpija 2:4 (0:1, 0:0, 2:3)
Jesenice – Dvorana Podmežakla, gledalcev 2.000, sodniki Fajdiga, Zrnič, Markizeti in Zgonc.

Strelci: 0:1 Zdešar (7., PS), 1:1 Rajsar (Brus, Zupančič, 42.), 2:1 Podrekar (Pem, 46.), 2:2 Kalan (Sotlar, Berlisk, 50.), 2:3 Leber (Berlisk, Uduč, 54., PP1), 2:4 Uduč (9., EN)

Kazenske minute: Jesenice 16, Olimpija 14.

Obračun na Jesenicah si je ogledalo okoli 2.000 navijačev, ki so videli razburljivo igro. Domači so bili v prvi tretjini nevarnejši, si pripravili več strelov, a bili pred nasprotnikovimi vrati neučinkoviti. Edini zadetek je v prvem delu igre dosegel Jaka Zdešar, ki je izkoristil kazenski strel. V drugi tretjini sta odlično opravila svoje delo oba vratarja, pri domačih Jure Pavlič in pri gostih Aleš Sila. V zadnji tretjini se je igra razživela. Najprej je za izenačenje poskrbel Sašo Rajsar, v 46. minuti pa so železarji prek Jake Podrekarja povedli. Zmaji so se nato podali v lov na izenačenje, do katerega so prišli deset minut pred koncem, ko je mrežo zatresel Luka Kalan. V 54. minuti so imeli gostje igralca več na ledu, ki so ga izkoristili. Med strelce se je vpisal Rok Leber. Jesenicam ni preostalo drugega, kot da ob koncu poizkusijo tudi brez vratarja. To pa je izkoristil Aljaž Uduč, ki je postavil končni rezultat srečanja.