12. december 2015, Megeve – Današnji začetek svetovnega prvenstva do 20 let v Diviziji I Skupine B se ni odvil pričakovanjih slovenske reprezentance, saj le ta na uvodni tekmi prvenstva klonila proti izbrani vrsti Velike Britanije s 3:2.

Mladi risi so, po prvih dvajsetih minutah brez zadetka na obeh straneh, v uvodnih minutah druge tretjine s strelom Orehka v 27. minuti prvi zatresli britansko mrežo, ter nato z dobro obrambo uspeli takšno vodstvo zadžati do drugega odhoda na odmor. Zadnji del tekme so Slovenci začeli z igralcem manj še iz prejšnje tretjine; se sicer uspešno ubranili, a ob izteku kazni naredili novo napako, ki jih je stala novih dveh minut z igralcem manj. Britanski mladi levi so to izkoristili, izenačili rezultat, ter dobro minuto kasneje še povedli. V 51. minuti so naši fantje izenečili rezultat, potem ko je Tarman izkoristili gnečo pred britanskim golom in pak poslal prek golmanove črte. Do konca rednega dela nismo videli zadetkov, v podaljšku pa so bili že v prvi minuti uspešnejši britanski hokejisti, ki so tako postavili končni rezultat: Slovenija – Velika Britanija 2:3

Slovenija – Velika Britanija 2:3  (0:0, 1:0, 1:2, 0:1)

1:0 – 26:53 Janez Orehek (Rok Macuh)
1:1 – 43:43 Macaulay Haywood (Glenn Billing)
1:2 – 44:56 Owen Griffiths (Macaulay Haywood, Lee Bonner)
2:2 – 50:30 Marko Tarman (Nik Unuk, Žan Jezovšek)
2:3 – 60:37 Lewis Hook (Callum Buglass, Harvey Stead)

Streli: SLO 35 (12,11,12,0) GBR 32 (7,10,15,2)

Kazni: SLO 10, GBR 2; Luka Maver (2 min, 0:56), Martin Rus (2 min, 3:30), Cameron McGiffin (2 min, 14:45), Žan Jezovšek (2 min, 39:55), Gašper Glavič (2 min 41:53),Mark Čepon (2 min, 45:08)

Igralec tekme na strani Slovenije: Mark Vlahovič (G).