Reprezentance nižjih selekcij

Mladi risi U20 pred finalom reprezentančne sezone

30. november 2019, Bled – Slovenska moška reprezentanca do 20 let se bo v ponedeljek zbrala v blejski ledeni dvorani na zadnjem zboru pred finalnim dejanjem reprezentančne sezone – svetovnim prvenstvom Divizije I-A, ki bo od 9. do 15. decembra 2019 potekalo v beloruskem Minsku.

V sklopu programa priprav pred svetovnim prvenstvom, ki ga je pripravil strokovni štab pod vodstvom glavnega trenerja Lovra Bajca, bodo kandidati za slovensko izbrano vrsto opravili sedem skupnih treningov na ledu ter odigrali dve pripravljalni tekmi; prvo v sredo, 4. decembra 2019, v Sankt Pöltenu proti reprezentanci Avstrije, ter nato še v petek, 6. decembra 2019, v dvorani Podmežakla proti ekipi Jesenic.

Potem ko so v minuli sezoni mladi risi osvojili prvo mesto na svetovnem prvenstvu v poljskem Tychyu in s tem napredovanje v višji kakovostni razred, je primarni cilj na tokratnem turnirju obstanek v diviziji, seveda pa bodo v slovenskem štabu poskusili meriti tudi višje.

Slovenska reprezentanca bo na prvenstvu merila moči z izbranimi vrstami Avstrije, Belorusije, Danske, Latvije in Norveške.

Ponedeljek, 9. december 2019
12.30 Norveška – Slovenija

Torek, 10. december 2019
16.00 Slovenija – Danska

Četrtek, 12. december 2019
12.30 Slovenija – Latvija

Petek, 13. december 2019
19.30 Belorusija – Slovenija

Nedelja, 15. december 2019
12.30 Avstrija – Slovenija

* Vse ure so po lokalnem času.

Strokovni štab je na reprezentančni zbor povabil naslednje kandidate za reprezentanco:

Vratarji  
KOGOVŠEKŽigaHD Hidria Jesenice
KOLINLukaHK Slavija Junior
PANJTARGašperHD Hidria Jesenice
USNIKValIFJ Ocskay Gabor (HUN)
Branilci  
BERNARDJakaHK Slavija Junior
BRUN RAUHLanHD Hidria Jesenice
ČERNEJušHK Slavija Junior
FARTEKFilipHD Hidria Jesenice
MAŠIČBineHD Hidria Jesenice
POKLUKAR BASTARDAŽanHK Slavija Junior
SOJERTomKooKoo (FIN)
ŠIROVNIKNikHDD Sij Acroni Jesenice
Napadalci   
BOHINCMartinHK SŽ Olimpija
DEŽMANŽigaHanhals IF (SWE)
ILIČUrhOcskay Academy Szekesfehervar (HUN)
JAKUPOVIČAhmetHD Hidria Jesenice
KRMELJMihaHD Hidria Jesenice
MARKUNLenartEHC Kloten (SUI)
MEŽNARErikBK Mlada Boleslav (CZE)
PREDANAljažEC Red Bull Salzburg (AUT)
PRIMOŽIČŽanHDD Sij Acroni Jesenice
PROSTORAnžeWisconsin Rapids Riverkings (USA)
RAZINGARTitAmbri-Piotta (SUI)
SKERLEPGašperHK Slavija Junior
TAVČARMajUtica Junior Comets (USA)
TÖRÖKMaticKooKoo (FIN)
VODLANLukaBili Tygri Liberec (CZE)
SelektorLovro Bajc
Pomočnik trenerjaMitja Kern
Pomočnik trenerja – vratarjiAndrej Hočevar
Tehnični vodjaAndraž Berlisk
Tehnični vodjaAnton Prostor
FizioterapevtErika Krampelj
Vodja reprezentanceZdravko Bobnarič

Komentarji

  • BLANK_SPACE

    BLANK_SPACE
  • Slovenske železnice

    Slovenske železnice
  • BLANK_SPACE

    BLANK_SPACE
  • Petrol

    Petrol
  • Riko

    Riko
  • Kompas

    Kompas
  • Prosports

    Prosports
  • BTC City

    BTC City
  • Unija

    Unija
  • CCM

    CCM
  • KonicaMinolta

    KonicaMinolta
  • SinusIKS

    SinusIKS
  • Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport

    Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport
  • Fundacija za šport

    Fundacija za šport
  • I Feel Slovenia

    I Feel Slovenia
  • Bled

    Bled