14. december 2018, Baselga di Pine – Slovenska izbrana vrsta do 16 let je v času decembrskega klubskega premora opravila tridnevni reprezentančni zbor, v okviru katerega je v italijanskem Trentinu odigrala prijateljski tekmi z reprezentancama Italije in Avstrije.

Prvi obračun z domačo ekipo Italije se ni izšel po načrtih slovenskega tabora, saj so bili naši zahodni sosedje na koncu boljši z 2:0.

Italija – Slovenija 2:0 (0:0,1:0,1:0)

1:0 – 36:95 Segafredo (Messner)
2:0 -51:13 Timpone (Oberrauch, Matonti)

Kazni: ITA 10 (4,2,4); SLO 8 (2,2,4)

V slovenskem štabu pa so bili precej bolj zadovoljni ob koncu šestdesetih minut igre z Avstrijo. Naši mladi risi so se po dokaj izenačeni prvi tretjini in slabem začetku druge tretjine, ko so v uvodnih minutah prejeli tri zadetke, v nadaljevanju vrnili v igro, nakdoknadili zaostanek in z golom razlike ob koncu tudi slavili.

Slovenija – Avstrija 6:5 (2:2, 1:3, 3:0)

0:1 – 07:22  Gschiel (Necesany, Lackner)
1:1 – 08:04 Brodnik (Mahkovec)
2:1 – 08:34 Torok (Slivnik)
2:2 – 10:38 Lackner
2:3 – 20:29 Lorenz (Preiml)
2:4 – 22:06 Kramer
2:5 – 23:49 Kasper