23. marec 2019, Ljubljana – Hokejisti HK Triglav Kranj so se, s prepričljivo drugo zmago proti ekipi KHL Zagreb v polfinalu končnice Mednarodne hokejske lige (IHL), uvrstili v finale omenjenega tekmovanja, kjer bo njihov nasprotnik ekipa SKHL Crvena Zvezda.

Kranjski orli so proti zagrebškim hokejistom slavili že na prvi tekmi v sredo, ko so bili na domačem ledu boljši s 5:3; z današnjih 9:0 pa so le še potrdili, da je njihova uvrstitev v zaključni boj za prvake IHL povsem zaslužena.

Drugemu slovenskemu predstavniku v polfinalu končnice IHL, ekipi HK Slavija Junior, na povratni tekmi v Beogradu po trdem boju ni uspelo izsiliti tretje tekme in možnosti za nadaljevanje tekmovanja, tako da se je z dvema zmagama v finale končnice uvrstila beograjska Crvena Zvezda.

Rezultati polfinala

20.3.2019 HK Slavija Junior – SKHL Crvena Zvezda 1:8 (1:4,0:3,0:1)
20.3.2019 HK Triglav Kranj – KHL Zagreb 5:3 (2:1,3:1,0:1)
23.3.2019 SKHL Crvena Zvezda – HK Slavija Junior 4:2 (0:0,1:1,3:1)
23.3.2019 KHL Zagreb – HK Triglav Kranj 0:9 (0:4,0:2,0:3)

Na prvi tekmi finala se, v primeru neodločenega rezultata po šestdesetih minutah tekme, igra kratki podaljšek pet minut oz. do zadetka s po tremi igralci v polju in vratarjem, nakar se izvajajo kazenski streli: prva serija po pet kazenskih strelov izmenično, nato po potrebi po en kazenski strel izmenično do zmage.

Na odločilni tekmi končnice, to je na drugi oz. tretji tekmi finala, se ob neodločenem rezultatu po šestdesetih minutah igra dolgi podaljšek s štirimi igralci v polju in vratarjem do »zlatega gola«, oz. dvejset minut. V primeru, da po dvajsetih minutah ni gola, se igra novi dolgi podaljšek do »zlatega gola«, oz. novih dvajset minut itn..