28. november 2016, Bled – V prvem polfinalnem obračunu tekmovanja za Pokal Slovenije 2016 je ekipa HDD Sij Acroni Jesenice drevi v blejski ledeni dvorani upravičila vlogo favoritov in suvereno premagala domačo ekipo HK MK Bled z 10:3.

Železarji so tekmo začeli prepričljivo in že v 26. sekundi srečanja povedli z zadetkom Jezovška. Temu sta v prvih dveh minutah srečanja sledila še dva, najprej je domačega čuvaja mreže premagal Tomaževič, nato pa ponovno Jezovšek. V 5. minuti srečanja je ob prednosti igralca več na ledeni ploskvi zadel še Rajsar in goste popeljal v udobno vodstvo štirih zadetkov. V nadaljevanju so Jeseničani svojo igro nekoliko umirili in domačini so v 17. minuti ob igralcu več z natančnim strelom Burazina prišli do prvega zadetka ter znižali rezultat na 1:4.

V drugem delu srečanja se jeseniški hokejisti niso pustili zmesti in nanizali štiri nove zadetke, na katere hokejisti Bleda niso našli pravega odgovora. Najprej je v 25. minuti ponovno zadel Jezovšek, dobre štiri minute kasneje v drugo tudi Rajsar. V 32. minuti je številčno premoč na ledu še četrtič nocoj izkoristil Jezovšek, nato pa v 37. minuti tudi Kalan za 1:8 ob koncu druge tretjine.

V zaključku srečanja so prvi zadeli domači hokejisti, ki so v 57. minuti izkoristili prednost igralca več na ledu; uspešen je bil Vodnjov. Za jeseniški odgovor je dobrih dvajset sekund kasneje poskrbel Rajsar, ki je tako prispeval še drugi “hat-trick” Železarjev v tem večeru. Deseti zadetek za može iz Podmežakle je v predzadnji minuti obračuna prispeval Tarman, medtem ko je končni rezultat postavil Buraizin s še tretjim zadetkom za Blejce in s tem tudi končnih 3:10.

HDD Sij Acroni Jesenice se bodo v finalu Pokala Slovenije 2016 pomerile z zmagovalcem drugega polfinala med HDD Olimpijo in HK ECE Celje, ki bo na sporedu 5.12.2016 v Celju