14. december 2022, Maribor –  V Ledni dvorani v štajerski prestolnici sta se v začetku tega tedna, pod vodstvom glavnega trenerja Roberta Pesjaka, na decembrskem reprezentančnem zboru zbrali mladi moški selekciji U15 in U16.

V sklopu tokratnega zbora je vsaka izmed selekcij opravila tri treninge na ledu ter dodatne suhe treninge. Prvi del priprav pa sta selekciji zaključili s prijateljsko medsebojno tekmo, na kateri so bili boljši najmlajši risi.

Selekcija do 16 let je svoje priprave sklenila danes v Mariboru, kjer je odigrala prijateljsko tekmo z Madžarsko, medtem ko je bilo sklepno dejanje reprezentančnega zbora za selekcijo U15 v Budimpešti, kjer se je prav tako pomerila z madžarsko izbrano vrsto. 


Risi U15

Madžarska – Slovenija 2:4 (0:0,2:0,0:4)

1:0 – 23:02 Papp (Horvath-Tertak, Karandi)
2:0 – 26:40 Magyar (Horvath-Tertak, Karandi)
2:1 – 40:49 Gradišar (Mužan, Smukavec)
2:2 – 41:25 Smukavec (Sodnik, Mužan)
2:3 – 46:47 Kovačevič
2:4 – 49:03 Pogačar (Ulčar)

Streli: HUN 44 (17,15,12); SLO 28 (6,12,10)
Kazni: HUN 10 (4,2,4); SLO 6 (0,2,4)


Risi U16

Slovenija – Madžarska 1:4 (0:2,1:0,0:2)

0:1 – 09:42 Schmidt (Nagy)
0:2 – 18:28 Karo (Erdosi)
1:2 – 39:55 Predalič
1:3 – 40:48 Karo
1:4 – 58:00 Szongotn (Schmidt, Mayer)

Streli: SLO 21 (8,7,6); HUN 33 (11,10,12)
Kazni: SLO 54 (2,25,27); HUN 14 (6,7,2)


Selekcija U16
 
   Vratarja
1HEBAR GalHK SŽ Olimpija (SLO)
2KRUŠEC URBANC Urh RubenEC KAC (AUT)
   Branilci
1BERRA PatrickHKMK Bled (SLO)
2CERJAK JernejHK SŽ Olimpija (SLO)
3GOLUB AnžeHDD Bled (SLO)
4GROZNIK MarkHKMK Bled (SLO)
5HARTMAN MartinHDD Acroni Jesenice (SLO)
6LESAR LevHK SŽ Olimpija (SLO)
7MLAKAR TevžHDD Acroni Jesenice (SLO)
8ZUPAN ŠKRLJ GaberHK Triglav Kranj (SLO)
   Napadalci
1FARTEK ToniEC KAC (AUT)
2GOLOB NejcOkanagan HC (AUT)
3GRUŠKOVNJAK LukaHKMK Bled (SLO)
4HAFNER DavidHK Triglav Kranj (SLO)
5HROBAT PLEMELJ AljažHDD Bled (SLO)
7JOŠT MatevžHK Triglav Kranj (SLO)
8MEDIČ ValHKMK Bled (SLO)
6PETRONIJEVIČ LEPŠA IanHK SŽ Olimpija (SLO)
9PLANINŠEK LukaHDD Acroni Jesenice (SLO)
10PREDALIČ JakaHK Slavija Jr (SLO)
11ROBEK JureHDK Maribor (SLO)
12ŠTURM NikHDD Acroni Jesenice (SLO)
 
 

Selekcija U15
 
   Vratarja
1NEMANIČ SvitHK Triglav Kranj (SLO)
2ZUPAN Urh OžbejHDD Acroni Jesenice (SLO)
   Branilci
1BURJAK TimonHK Slavija Jr (SLO)
2DOLŽAN DomenHK SŽ Olimpija (SLO)
3KORBAR JakobHDD Acroni Jesenice (SLO)
4KOVAČEVIČ DinHDD Acroni Jesenice (SLO)
5MARIČ NikHK Slavija Jr (SLO)
6RAKOVIČ JakaHK Triglav Kranj (SLO)
7SODNIK MartinHK Triglav Kranj (SLO)
8ZUGWITZ EnejHKMK Bled (SLO)
   Napadalci
1BUKOVEC JocHK SŽ Olimpija (SLO)
2GRADIŠAR AnžeHK Triglav Kranj (SLO)
3HABJANIČ SvitHK Triglav Kranj (SLO)
4JANEŽIČ MarkoHK Slavija Jr (SLO)
5MUŽAN OžbejHKMK Bled (SLO)
7POGAČAR NikHK Slavija Jr (SLO)
8SMOLNIKAR TomEC KAC (AUT)
6SMUKAVEC BertHDD Acroni Jesenice (SLO)
9STREHOVEC JakaHK Triglav Kranj (SLO)
10ŠABANOVIČ KenanHDD Acroni Jesenice (SLO)
11ULČAR JanHK Triglav Kranj (SLO)
12VEKJET DomenHDK Maribor (SLO)
 

Strokovni štab obeh selekcij

STIPANOVIČ Rokvodja reprezentance
PESJAK Robertglavni terner
POGAČNIK Lukapomočnik trenerja
BURAZIN Tadejpomočnik trenerja
KAVČIČ Gregapomočnik trenerja (vratarji)
ČAMPA Bojantehnični vodja