5. november 2015, Vaujany/Telfs/St.Pölten – Reprezentance mladih risov U20, U18 in U16 so bile v svojih obračunih le tretjinsko uspešne, saj so si zmago priigrali le najmlajši hokejisti, ki so premagali madžarsko s 3:1. V drugih dveh obračunih je reprezentanca U18 s 1:2 klonila proti izbrani vrsti Avstrije, medtem ko so reprezentanti U20 morali priznati premoč Franciji 1:6.

Reprezentanca U20 (Vaujany, Francija)

Tekmo med reprezentancama U20 so krojile izključitve, saj so bili skoraj vsi zadetki doseženi , ko ekipi na ledu nista imeli enakega števila igralcev, pri čemer so domačini uspeli poslati pak v slovensko mrežo tudi z igralcem manj.

Naslednjo tekmo bo reprezentanca U20 igrala v petek, 6/11/2015, ob 15.00 proti reprezentanci Italije.

Slovenija – Francija 1 : 6 (0:0,1:3,0:3)

0:1 – 23:50 Addamo (Guillaume, Colotti)
0:2 – 29:50 Nesa (Chapellier, Durand)
0:3 – 32:07 Colotti (Guillaume, Chapellier)
1:3 – 38:56 Simšič (Glavič, Jezovšek)
1:4 – 48:36 Durand (Colomban, Nesa)
1:5 – 51:56 Maia (Montenoise)
1:6 – 56:53 Colomban (Guillaume, Nesa)

Kazni: SLO 67, FRA 30

Reprezentanca U18 (Telfs, Avstrija)

Na tekmi med reprezentancama U18 so gostitelji že v uvodni minuti izkoristili priložnost in povedli, nato pa v nadaljevanju izkazovali svojo premoč, saj so v štiridesetih minutah srečanja prosti slovenskemu golu poslali dvakrat več strelov, kot pa je to uspevalo mladim Risom. Avstrijski pritisk se je ponovno obrestoval že kmalu, ko so domačini še v prvem delu povedli z 2:0. Naša reprezentanca je v tretjem delu strnila vrste in okrepila pritisk, o čemer priča tudi razmerje strelov, ki je bilo tokrat v slovensko prid. Kljub temu pa je naši izbrani vrsti uspelo le znižati rezultat.

SLO-AUT01

Slovenija – Avstrija 1 : 2 (0:2,0:0,1:0)

0:1 – 00:21 Artner (Pilloni)
0:2 – 15:45 Witting (Obersteiner)
1:2 – 44:22 Mikulič (Kapel, Šturm)

Streli: SLO 14 (3/4/7) , AUT 20 (6/9/5)
Kazni: SLO 4, AUT 27

Reprezentanca U16 (St.Pölten, Avstrija)

Najmlajša slovenska reprezentanca U16 je, po dokaj izenačenem prvem delu, že v uvodnih minutah nadaljevanja izkoristila številčno premoč in povedla. Madžarski izbrani vrsti je pritisk na slovenski del ledene ploskve uspel dobre štiri minute pred koncem, ko so sicer izenačili, a nato kmalu naredili napako, ki jih je stala izključitve. Slednjo so slovenski reprezentanti hitro izkoristili dosegli zadetek za zmago, ki so jo v zadnji minuti še potrdili z zadetkom v prazen madžarski gol.

Naslednjo tekmo bo reprezentanca U16 igrala v petek, 6/11/2015, ob 19.10 proti reprezentanci Avstrije.