13. december 2015, Megeve – Slovenska moška reprezentanca do 20 let se je v drugem obračunu na svetovnem prvenstvu Divizije I Skupine A pomerila z gostitelji prvenstva, reprezentanco Francije. Po šestdesetih minutah so bili domačini boljši ter s končnim rezultatom 4:1 vpisali že drugo zmago, medtem ko so mladi risi še brez zmage na letošnjem prvenstvu.

13dec2015_SLO-FRA (3)Francoski hokejisti so povedli že kmalu po začetku srečanja. Naši reprezentanti, čeprav kar dvakrat z igralcem več na ledu, v nadaljevanju niso izkoristili priložnosti za izenačenje. Nasprotno je to uspelo domačinom, ki so po izključitvi na strani Slovenije rezultat še povišali. Nekoliko upanja je mladim risom v 44. minuti vrnil Žan Jezovšek in s pakom v francoski mreži znižal zaostanek. A to je bilo kratkega daha, saj so manj kot minuto kasneje Francozi ponovno zvišali na dva gola prednosti. V končnici srečanja je slovenska izbrana vrsta poskusila z dodatnim igralcem na ledu, kar pa so domačini kaznovali z zadetkom v prazen gol za končnih 4:1.

Slovenija – Francija 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)

0:1 – 6:12 Guillaume Leclerc (Bastien Maia, Rudy Matima)
0:2 – 34:06 Hugo Gallet (Guillaume Leclerc, Bastien Maia)
1:2 – 43:08 Žan Jezovšek (Mark Čepon)
1:3 – 44:04 Justin Addamo (Fabien Colotti)
1:4 – 59:22 Robin Colomban (Fabien Colotti) ENG

Streli: SLO 23 (8,8,7) FRA 31 (8,14,9)

Kazni: SLO 16, FRA 35 Nik Simšič (2 min, 1:18), Julien Guillaume (5+20 min 12:10), Rok Macuh (2+10 min, 27:05), Rudy Matima (2 min, 28:01), Nejc Mašič (2 min, 33:40), Tom Pajonkowski (2 min, 34:24), Jeremy Delbaere (2 min, 37:00), Loic Chapelier (2 min, 40:00), Rudy Matima (2 min, 55:40)

Igralec tekme na slovenski strani Nik Simšič (N).