V Celju je bila v ponedeljek odigrana druga tekma polfinala državnega prvenstva med Celjem in Telemach Olimpijo. Zmaji so se veselili zmage z 8:0 in napredovali v finale, kjer jih čakajo Jesenice.

HK Celje : Telemach Olimpija 0:8 (0:2, 0:3, 0:3)
Celje, gledalcev 200, sodniki Fajdiga, Rojko, Turk.

Strelci: 0:1 Hadžič (Sotlar, Koblar, 5., PP1), 0:2 Pešut (Podlipnik, Koblar, 6., PP1), 0:3 Koblar (Kalan, 32.), 0:4 Kalan (Zdešar, 34.), 0:5 Sotlar (Koblar, Zdešar, 39.), 0:6 Mušič (Ropret, Zanoški, 41.), 0:7 Zanoški (Podlipnik, Mušič, 44.), 0:8 Mušič (Ropret, Selan, 59.)

Kazenske minute: Celje 15 + 20 (Manfreda), Olimpija 24 + 20 (Pešut) + 20 (Groznik)

V prvi tretjini so gostje izkoristili dvakrat igralca več na ledu in prišli do vodstva z 2:0. V drugem in tretjem delu so nasprotnikovo mrežo zatresli še po trikrat in zasluženo zmagali z 8:0, skupaj pa z 2:0 v zmagah. V finalu se bo Olimpija v večnem derbiju pomerila proti Jesenicam.