V torek so se v državnem prvenstvu pomerili hokejisti Olimpije in Maribora. Do visoke zmage so pred domačimi navijači prišli Ljubljančani (15:1).

Telemach Olimpija : HDK Maribor 15:1 (4:0, 6:0, 5:1)
Ljubljana – dvorana Tivoli, gledalcev 40, sodniki Bulovec, Črv in Hoffman.

Strelci: 1:0 Sotlar (Berlisk, Kalan, 1.), 2:0 Uduč (Koncilja, Zdešar, 12., PP1), 3:0 Zdešar (Uduč, Čepon, 15.), 4:0 Snoj T. (Sotlar, Kalan, 16.), 5:0 Snoj T. (Sotlar, Kalan, 21.), 6:0 OLI Uduč (Koncilja, Planko, 25.), 7:0 Sotlar (Kalan, Batič, 28.), 8:0 Zdešar (Trelc, 36., PP1), 9:0 Snoj T. (Batič, Berlisk, 38., PP2), 10:0 Rus (Snoj M., Chvatal, 40.), 10:1 Vinčec (Štebih, 44.), 11:1 Planko (Zore, 45.), 12:1 Uduč (Zdešar, Krašovec, 48.), 13:1 Snoj T. (Kalan, Sotlar, 54.), 14:1 Snoj T. (Kalan, Srpčič, 55.), 15:1 Čepon (Koncilja, Zdešar, 60.)

Kazenske minute: Olimpija 0, Maribor 10

Olimpija in Maribor sta ekipi, ki edini ob državnem prvenstvu ne preizkušata tudi v ligi INL. Prva igra v ligi EBEL, medtem ko lisjaki nastopajo le v nacionalnem tekmovanju. Zmaji so pred obračunom veljali za favorita, to vlogo pa tudi popolnoma upravičili. V prvi tretjini so gostom zabili štiri gole, v drugi so bili še podjetnejši, dosegli so kar šest golov. V zadnji tretjini so dosegli še pet golov, Maribor pa je prišel do častnega zadetka.

LESTVICA DRŽAVNO PRVENSTVO
1. Jesenice         3             3             0            0             0             27: 6      9
2. Olimpija          3             3             0             0             0             25:4       9
3. Triglav              4             2             0             0             3             11:15     6
4. Bled                  3             1             0             0            2             4:12       3
5. Slavija              3             1             0             0             2             5:6          3
6. Celje                3             1             0             0             2             9:14      3
7. Maribor          2             0             0             0             2             4:28       0