Hokejisti Telemacha Olimpije so v četrtek odigrali tekmo v ligi EBEL in pred domačimi navijači morali priznati premoč Bolzanu (1:2).

Aktualni prvaki lige EBEL, za katere igra tudi reprezentančni napadalec Žiga Pance, so do vodstva prišli v šesti minuti, ko je odbitek v mrežo pospravil  Paul Zanette. Gostje so v drugi tretjini povišali na 2:0, natančen je bil Marc Insam. Olimpijo je v igro v 40. minuti vrnil Tom Zanoški, ki je bil najbolj priseben po obrambi vratarja Bolzana. V zadnji tretjini so zmaji šli po izenačenje, vendar jim do tega ni uspelo priti. To je peti zaporedni poraz Olimpije.

Telemach Olimpija : Bolzano 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Dvorana Tivoli, gledalcev 600, sodniki: Shane Warschaw (ZDA), Milan Zrnič (Slovenija) – glavna sodnika, Matjaž Hribar (Slovenija), Aleksander Dreier (Avstrija) – linijska sodnika.

Strelci: 0:1 Zanette (Keller, 6.), 0:2 Insam (Schofield, Rodney 21.), 1:2 Zanoški (Bishop, Čepon, 40.)
Kazenske minute: HDD Olimpija 8, Bolzano 10