Hokejisti Telemacha Olimpije so na Madžarskem prišli do najvišje zmage v sezoni. V 49. krogu so v gosteh kar z 8:2 premagali ekipo SAPA Fehervar.

V drugi minuti so Zmaji prišli do vodstva, ko je v polno zadel Andrej Hebar. Domači oklepniki so hitro odgovorili in dve minuti kasneje prišli do izenačenja in napovedali napet obračun. A temu nato ni bilo tako. Zeleno-beli so povsem zagospodarili na ledu in prvi del igre dobili s 3:1. Druga tretjina je bila še boljša, mreža Fehervarja se je zatresla še štirikrat, v 26. minuti pa je moral vratar Zoltan Hetenyi po petem prejetem golu prepustiti mesto med vratnicami Miklosu Rajni. Andrej Hebar je prišel do hat-tricka, dvakrat pa je v polno meril Ken Ograjenšek. SAPA je v zadnji tretjini dosegla še drugi zadetek na tekmi. Že v soboto bosta ista tekmeca znova prekrižala palice, a v dvorani Tivoli.

SAPA Fehervar : Telemach Olimpija 2:8 (1:3, 0:4, 1:0)

Strelci: 0:1 Hebar (Verlič, Ross, 2.), 1:1 Sarauer (Sertich, Jackman, 4.), 1:2 Ograjenšek (Pešut, Koblar, 4.), 1:3 Ograjenšek (Pešut, Koblar, 18.), 1:4 Verlič (Mušič, Hebar, 21., PP1), 1:5 Ross (Mušič, Hebar, 25.), 1:6 Pešut (Ograjenšek, Koblar, 26.), 1:7 Hebar (Verlič, Ograjenšek, 32., PP1), 1:8 Hebar (36., PS), Sziranyi (Benk, Nemes, 43.)