V drugi tekmi četrtfinala med Gardeno in Jesenicami so ponovno slavili hokejisti italijanskega predstavnika v INL. Železarji so se po zaostanku v zmagah Gardeni želeli oddolžiti za sobotni poraz, zato so srečanje začeli zelo odločno in tudi hitro povedli. Vzdržali so tudi igri z dvema igralcema manj, nato pa prejeli zadetka v razmaku vsega 13 sekund. Ne glede na zaostanek so bili Jeseničani vseeno boljši nasprotnik, ki so več napadali in tudi več poskušali. Druga tretjina zadetkov ni prinesla, zato pa so Jeseničani do izenačenja prišli na začetku tretjega dela. A ponovno le za kratko, saj so domači izkoristili prednost igralca več. Vse do zadnjih minut so se Železarji borili in poskušali ujeti nasprotnika, ta pa si v protinapadu priigral še višjo prednost. Po polminutnem odmoru in poskusu brez vratarja so bili Železarji spet blizu vsaj enemu zadetku, domači pa so v protinapadu postavili končni izid in v zmagah povedli z 2:0. Naslednji dvoboj Jesenic in gardene bo v soboto, 8. marca ob 18.00 v dvorani Podmežakla.

HC Gherdeina : Team Jesenice 5:2
(2:1, 0:0, 3:1)
Končnica, četrtfinale, izid v zmagah – 2:0

Gardena, Pranives Ice Stadium. Gledalcev: 950. Sodniki: Fajdiga, Lešnjak, Mori.

Strelci: 0:1 Sefič (Remar, 4.), 1:1 Kostner (Demetz I., 17.), 2:1 Chvostek (Senoner, 17.), 2:2 Brus (Sodja, 42.), 3:2 Demetz (Vinatzer, 44., PP1), 4:2 Bregenzer (Demetz, Senoner, 57.), 5:2 Stampfer (Stanley, 60., EN)

Kazenske minute: Gardena 6 (2, 2, 2), Jesenice 8 (4, 2, 2)
Streli na gol: Gardena 49 (17, 16, 16), Jesenice 61 (21, 20, 20)

Team Jesenice: Pavlič, Vilman, Zupančič, Rakovič, Remar, Sefič, Manfreda, Stan, Ejup, Sodja, Dolinšek, Brus, Kozar, Jeklič, Zajšek, Lahajnar, Bizalj, Hadžič. Trener: Gorazd Rekelj.