7. april 2018, Jesenice – V boju za lovoriko državnih prvakov v članski konkurenci za sezono 2017/18 so hokejisti HDD SIJ Acroni Jesenice drevi na prvi finalni tekmi v domači dvorani Podmežakla premagali HK SŽ Olimpija s 3:2 ter tako povedli z 1:0 v zmagah.

Jeseničani so srečanje začeli bolje in v 8. minuti z golom Adisa Alagića prvi povedli 1:0, ter nato ob koncu druge tretjine z zadetkom Nika Pema vodstvo še povišali na 2:0. Ob tretjem zadetku, ko je bil v 42. minuti ponovno uspešen Adis Alagić, se je že zdelo, da bodo jeseniški hokejisti prvo zmago prinesli domov brez posebnih težav. V nadaljevanju pa so se Ljubljančani z zadetkoma Janeza Orehka v 44. in Mihe Zajca v 46. minuti vrnili v igro. Do konca srečanja je domačim hokejistom uspelo obdržati prednost in tako preskočiti prvo oviro na poti do naslova državnih prvakov.

Ekipi igrata na tri zmage. Naslednja tekma bo v torek, 10. aprila, v Ljubljani; tretja pa v četrtek, 12. aprila, na Jesenicah. Četrta in peta tekma sta, v kolikor bosta potrebni za odločitev o naslovu prvaka, predvideni 14. aprila v Ljubljani oziroma 16. aprila na Jesenicah.

Sij Acroni Jesenice – SŽ Olimpija 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)

1:0 – 07:16 Alagić
2:0 – 36:13 Pem (Magovac, Alagić)
3:0 – 41:24 Alagić (Pem)
3:1 – 43:26 Orehek (Pesjak, Svete) PP1
3:2 – 45:43 Zajc (Rajsar, Hebar)

Kazni: JES 10 (0,6,4); OLI 8 (2,4,2)