5. november 2016, Asiago/Sankt Pölten/Kranj – Zadnji dan mednarodnih turnirjev za mlade slovenske reprezentance smo videli obrnjeno sliko drugega dne. Tokrat sta obe mladi izbrani vrsti U-18 in U-16 tesno izgubili svoja dvoboja, medtem ko so nas razveselili mladi risi do 20 let, ki so vknjižili prepričljivo zmago.

Tretja tekma mednarodnega turnirja v italijanskem Asiagu proti domačinom tekmovanja je bila za reprezentanco do 20 let še zadnji resen test pred decembrskim svetovnim prvenstvom Divizije IB v Budimpešti. Slednjega je slovenska izbrana vrsta, ki jo v letošnji sezoni vodi Gorazd Rekelj, opravila z odliko. Začelo se je že v prvi tretjini, ko je italijanskega vratarja premagal Simšič in mlade rise povedel v vodstvo. V drugem delu je bil, ob številnih kaznih na obeh straneh, uspešen, najprej Čepon, nato pa še Kuzman. Slovence je tako v zaključku srečanja čakala le še naloga, da obdržijo priigrano prednost iz prvih dveh tretjin. To jim je, ob manjši napaki osem minut pred koncem, ko so italijanski hokejisti le zmogli premagati slovensko obrambo in znižati zaostanek na dva gola razlike. Kaj več kot to, pa jim ni uspelo in z rezultatom 3:1 so mladi risi vknjižili zmago ter tako tretje mesto na turnirju.

Italija – Slovenija 1:3 (0:1, 0:2, 1:0)

0:1 – Simšič (Tomaževič), 14′
0:2 – Čepon (Jezovšek, Simšič), 22′
0:3 – Kuzman (Grahut, Glavič), 25′
1:3 – Dal Sasso (Thum), 52′

Kazni: Italija 24 (0, 14, 10); Slovenija 45 (6, 31, 8)

Reprezentanca do 18 let je v zaključnem obračunu turnirja v Sankt Pöltnu prekrižala palice z izbrano vrsto Madžarske. Mladi slovenski hokejisti so že v uvodni tretjini s pogostimi streli poskušali premagati madžarskega čuvaja mreže, a sta ekipi na prvi odmor odšli brez zadetka. V drugem delu so vzhodni sosedje nekoliko popravili razmerje strelov na slovenski gol, kar se jim je tudi obrestovalo, saj so v 27. minuti povedli z 1:0. Slovenci so v zaključni tretjini ponovno pritisnili na gol nasprotnikov in kaj kmalu izenačili ter se tako vrnili v igro za drugo zmago na tokratnem turnirju. Dobri dve minuti pred koncem pa so madžarski hokejisti izkoristili nepazljivost slovenske izbrane vrste ter zadel še v drugo in postavili končni rezultat srečanja.

Slovenija – Madžarska 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

0:1 – Toth (Csaszar, Mihaly), 27′
1:1 – Sodja (Kujavec, Šturm), 46′
1:2 – Dezsi (Makovics), 58′

Streli: Slovenija 39 (12, 16, 11); Madžarska 23 (7, 12, 4)
Kazni: Slovenija 6 (2, 0, 4); Madžarska 4 (2, 0, 2)

Reprezentanca do 16 let je zadnjo tekmo na domačem turnirju v Kranju odigrala proti izbrani vrsti Italije. Naši fantje so v zadnjo borbo krenili odločno in tudi prvi povedli. Gostje iz Italije so udarec vrnili v drugem delu srečanja, nato pa je sledila bitka za zadetek, ki bi prinesel zmago. Slednji je, žal prišel s strani gostov v zadnji minuti podaljška. Naši mladi risi so se srčno borili celotno tekmo, a jim je na koncu zmaga ušla za las. Osvojili so skupno drugo mesto turnirja, kar je lep uspeh.

Slovenija – Italija 1:2* (1:0, 0:1, 0:0, 0:1)