2. april 2016, Bled – Slovenke so prvo tekmo na svetovnem prvenstvu na Bledu izgubile, z 9:2 so bile boljše Poljakinje. Že jutri ob 16.30 uri čaka risinje sosedski derbi, pomerile se bodo s Hrvaško.

Risinje so v tekmo krenile silovito, že po dobre pol minute igre so prišle do lepe priložnosti za vodstvo, vendar je bil strel Pie Pren nekoliko nenatančen. Na drugi strani so Poljakinje počasi a vztrajno pritiskale na vrata Ines Confidenti, ki je bila prvič na preizkušnji v 8. minuti, ko je povsem sama ostala Karolina Pozniewska, njen strel pa je slovenska vratarka zlahka ukrotila. Le minuto kasneje, pa je ob prednosti igralke več, pred golom palico podstavila Marta Bigos in povedla svojo ekipo v vodstvo. V nadaljevanju so tokratne nasprotnice še nekoliko pritisnile na vrata Confidentijeve, ki je morala v razmaku petih minut, kar trikrat po plošček v svojo mrežo. V 16. minuti, pri izidu 3:0, bi Sara Confidenti lahko izid znižala, vendar je iz neposredne bližine pa je merila čez gol.

Cveto-8142 (1280 x 853)

V drugi tretjini so Poljakinje še naprej stopnjevale svoj ritem igre in hitro prišle do zvišanja vodstva. Sledila je menjava v vratih Slovenije, Ines Confidenti je zamenjala debitantka na svetovnih prvenstvih Pia Dukarič. V 28. minuti so imele Slovenke prvič na tekmi igralko več, kar so takoj izkoristile. S strelom pred gol je poskusila Prenova, palico je podstavila Nadja Kolman in plošček je končal za hrbtom Martyne Sass. Kljub zadetku pa se tehtnica ni prevesila na stran Slovenk, saj so Poljakinje v nadaljevanju zadele kar štiri krat, drugi zadetek za naša dekleta pa je v 34. minuti dosegla Sara Confidenti.

Cveto-8157 (1280 x 853)

Zadnjih dvajset minut igre je bilo nekoliko bolj izenačenih. Igralke obeh ekip so si priigrale nekaj priložnosti za zadetek, a sta se obe vratarki izkazali in ohranili svoji mreži nedotaknjeni.

Slovenija – Poljska 2:9 (0:4, 2:5, 0:0)

Ledena dvorana Bled.

Sodnice: Gardner (AUS), Stasna (CZE), Tochigi (JPN).

Strelke: 0:1 Bigos (Wieczorek, 9., PP1), 0:2 Chrapek (Czaplik, Pozniewska, 13., PP1), 0:3 Frackowiak (Wieczorek, 13.), 0:4 Pozniewska (18.), 0:5 Bigos (Wieczorek, 25.), 1:5 Kolman (Pren, Duh, 28., PP1), 1:6 Pozniewska (Czaplik, 28.), 1:7 Frackowiak (Wieczorek, 30.), 1:8 Wieczorek (Bigos, 32.), 2:8 S. Confidenti (Kolman, Pren, 34., PP1), 2:9 Tokarska (36.).

Streli: Slovenija 21 (5, 10, 6); Poljska 48 (20, 15, 13)

Kazenske minute: Slovenija 10 (6, 2, 2); Poljska 8 (0, 4, 4)