Med legionarji so se v obdobju med 11. in 14. septembrom izkazali vratarji (Kristan, Gračnar, Krošelj in Hočevar), ki so blesteli  z obrambami. Med branilci sta se med strelce vpisala Robar in Gregorc, Andrej Tavželj in Jurij Repe pa sta dvakrat podala.

V ligi KHL je Medveščak prišel do prve zmage v sezoni, pred domačimi navijači je s 5:2 ugnal Severstal. Marcel Rodman je na ledu prebil nekaj manj kot 10 minut, enkrat streljal na nasprotnikova vrata, vendar ni bil natančen. Slovan iz Bratislave je doma po kazenskih strelih izgubil proti Torpedu. Žiga Jeglič in Rok Tičar sta na ledu preživela okoli 12 minut, skupaj streljala sedemkrat, vendar med dobitnike točk nista prišla Tičar je na klopi za kaznovane preživel štiri minute. Moskovski CSKA je doživel prvi poraz, s 3:2 je bil boljši Dinamo Minsk. Jan Muršak je ob dveh kazenskih minutah sprožil tri strele.

V ligi VHL ima Toros Andreja Tavžlja za sabo dve zmagi. Pri drugi zmagi proti Kubanu (5:4), za katerega Sabahudin Kovačević ni igral, je Tavželj prispeval dve podaji.Sary Arka se je veselila tesne zmage (3:2), Žiga Pavlin si je prislužil dvominutno kazen.

Robar-Gregorc

Začelo se je najmočnejše češko prvenstvo, Mlada Boleslava je v prvem krogu s 5:2 v gosteh ugnala Zlin. Od slovenskih igralcev je zaigral Mitja Robar, ki je enkrat podal, v statistike pa vpisal še štiri kazenske minute. V drugem krogu je Boleslava doma tesno izgubila v slovenskem obračunu proti Pardubicam. Znova je priložnost dobil Robar, ki je moral enkrat na kazensko klop. Na drugi strani je Blaž Gregorc dosegel zadetek, Robert Kristan je prejel tri zadetke in zbral kar 37 obramb. So pa Pardubice v prvem krogu tesno izgubile proti Trinecu, z 42 obrambami je blestel Kristan, Gregorc pa je v statistike vpisal malo kazen. Polovičen uspeh ima tudi Sparta Praga, za katero igra Robert Sabolič. S 3:1 je ugnala Plzen, z enakim rezultatom pa nato izgubila proti Mountfieldu. Sabolič je na prvi tekmi dosegel zadetek, na drugi pa podajo. Tekmovanje nižje se je znova izkazal mladi Jurij Repe, ki je pri zmagi Havirova s 6:2 dvakrat podal. Pri zmagi Čeških Budejovic se je Rok Pajič enkrat vpisal med strelce.

Začele so se tudi številne druge lige. V ligi EBEL je Luka Gračnar na dveh tekmah skupaj prejel vsega dva zadetka, s 36 obrambami je blestel proti madžarskemu predstavniku. Ostali igralci so bili bolj skromni, Miha Verlič pa je vpisal prvo podajo za Gradec. V francoskem prvenstvu sta se v statistike s podajo vpisala Jakob Milovanovič in Boštjan Goličič. Na Švedskem je blestel Gašper Krošelj, ki je stal med vratnicami na uvodnih dveh tekmah in obakrat zaustavil po 30 strelov na svoja vrata.

Leg-11-do-14

LIGA KHL:
Dinamo Minsk : CSKA Moskva 3:2 (Muršak 2 kaz. min., 3 streli)
Medveščak Zagreb : Severstal 5:2 (M. Rodman 1 strel)
Slovan Bratislava : Torpedo 2:3** (Tičar 4 kaz. min, 4 streli, Jeglič 3 streli)

LIGA VHL:
Molot : Kuban 4:1 (Kovačević ni igral)
Toros : SKA 2:1 (Tavželj 2 strela)
SaryArka : Zauralye 3:2 (Pavlin 2 kaz. min.)
Toros : Kuban 5:4 (Tavželj 2 podaji, 2 kaz. min.; Kovačević ni igral)

ČEŠKA EXTRALIGA:
Zlin : Mlada Boleslava 2:5 (Robar 1 gol in 4 kaz. min.)
Sparta Praga : Škoda Plzen 3:1 (Sabolič 1 gol)
Trinec : Pardubice 2:1 (Gregorc 2 kaz. min., Kristan 42 obramb)
Mlada Boleslava : Pardubice 3:4 (Robar 2 kaz. min.; Gregorc 1 gol, Kristan 37 obramb)
Mountfield : Sparta Praga 3:1 (Sabolič 1 podaja)

ČEŠKA PRVA LIGA:
Havirov : Šumperk 6:2 (Repe 2 podaji)
Češke Budejovice : Havličkuv Brod 3:1 (Pajič 1 gol)
Litomerice : Dukla Jihlava 3:0 (Štebih 0, Podlipnik ni igral)

SLOVAŠKA EXTRALIGA:
Zvolen : Bansak Bystrica 4:3 – tekma prekinjena v 59. minuti (Hebar, Dervarič)
Skalica : Zvolen 2:4 (Hebar, Dervarič)

LIGA EBEL:
Red Bull Salzburg : Bolzano 4:1 (Gračnar 17 obramb; Pance 0)
Graz 99ers : Dornbirner EC 5:1 (Verlič 0)
SAPA Fehervar : VSV Beljak 4:3 (Pretnar, Alagić 0)
SAPA Feherbar : Red Bull Salzburg 1:3 (Gračnar 36 obramb)
Bolzano : VSV Beljak 0:3 (Pance 0;Pretnar, Alagić 0)
Graz 99ers : Linz 3:4* (Verlič 1 gol)

FRANCIJA – LIGUE MAGNUS:
Epinal : HCMAG 9:2 (Hočevar 21 obramb, Ograjenšek 5 strelov, Sušanj 2 kaz. min., Kuralt 5 strelov in 2 kaz. min.)
Grenoble : Brest 4:1 (Milovanovič 1 podaja, Šivic 5 strelov)
Gap : Rouen 4:3 (Goličič 1 podaja, 2 kaz. min.)
Briancon : Amiens 1:2 (Cerkovnik 0, Ankerst ni igral)