5. februar 2018, Jesenice/Ljubljana – Slovenski ljubitelji hokeja bodo v finalu članskega državnega prvenstva v sezoni 2017/18 ponovno spremljali večni derbi med HDD SIJ Acroni Jesenice in HK SŽ Olimpija, potem ko sta obe ekipi vknjižili še drugi polfinalni zmagi proti hokejistom iz Celja in Kranja.

Uvodna tretjina v dvorani Podmežakla je minila brez zadetkov. Nobena izmed ekip ni izkoristila priložnosti za vodstvo, še zlasti to velja za domače železarje, ki so v uvodnem delu imeli celo prednost z igralcem več na ledu. Kljub udobni prednosti dveh zadetkov iz prvega polfinalnega obračuna pa so domačini zadeli prvi. Celjani so hitro izenačili, a Jeseničani niso ostali dolžni. Po treh golih v prvi treh minutah druge tretjine je sledilo zatišje vse do konca drugega dela tekme. V zadnjem pa so železarji pokazali prave barve in s tremi zadetki v mreži gostov zapečatili usodo Celjanov ter solidni zmagi s 4:2 minuli teden v knežjem mestu, drevi na domačem ledu dodali še prepričljivih 5:1.

HDD Sij Acroni Jesenice – HK ECE Celje 5:1 (0:0, 2:1, 3:0)

1:0 – 20:57 Tavželj (Sodja, Magovac)
1:1 – 21:47 Kastelic (Mercina, Ogrizek)
2:1 – 22:48 Logar (Bašič, Magovac)
3:1 – 46:20 Kalan (Tomaževič, Piispanen)
4:1 – 53:39 Alagič (Jezovšek, Kraigher)
5:1 – 57:32 Bašič (Tavželj)

V ljubljanski hali Tivoli so gostje iz Kranja že v uvodnih minutah pokazali, da tesen rezultat minuli teden v Kranju nikakor ne gre pripisati zgolj prednosti domačega ledu. Zadeli so prvi in že na samem začetku prisilili Olimpijine hokejiste v lov za rezultatom. Ti so šele proti koncu tretjine z dvema zadetkoma uspeli ujeti priključek in rezultat obrniti v svoj prid. Vodstvo zmajev v domačem gnezdu ni ustavilo kranjskih orlov in ob izteku drugega dela so ponovno poravnali rezultat. Šele v zaključnem delu se je Olimpiji uspelo odlepiti od zasledovalcev iz Kranja, so jim vse do zadnje sirene ostajali tesno za petami. Hokejisti Olimpije so se tako, po tesni zmagi z 2:1 v Kranju, tudi tokrat pošteno namučili s kranjskimi orli in na koncu zmagali s 5:4 ter se uvrstili v finale.

HK SŽ Olimpija – HK Triglav Kranj 5:4 (2:1, 0:1, 3:2)

0:1 – 01:46 Lampič
1:1 – 16:18 Hebar (Rajsar, Chvatal)
2:1 – 17:33 Uduč (Snoj, Svete)
2:2 – 37:22 Štenkler (Potočnik)
3:2 – 44:11 Zajc (Koren)
4:2 – 45:50 Zorko (Selan, Uduč)
4:3 – 55:17 Potočnik (Škrjanec)