Pričelo se je državno prvenstvo v kategoriji mladincev. Odigrani sta bili dve tekmi, z obeh pa se z zmago vračata gostujoči ekipi. Napadalci so dolgo časa potrebovali, da so zatresli mreže nasprotnika, na Jesenicah je padel le en zadetek, nekaj več zanimivosti pa je bilo v Zalogu.

Slavija junior : Triglav 1:4
(0:0, 1:1, 0:3)

Strelci: 0:1 Peček (Jugovic J., K.Potočnik; 33., PP1), 1:1 Bernard (Ferle; 39.,PP1), 1:2 K.Potočnik (Peček, Jugovic M.; 51.), 1:3 Ž.Potočnik (Markič; 56.), 1:4 Peček (Jugovic M., Markič; 59.)

Kazenske minute: Slavija: 6 (2, 4, 0), Triglav: 4 (0, 4, 0)
Streli na gol: Slavija: 16 (8, 6, 2), Triglav: 29 (13, 5, 11)

Kranjski hokejisti se iz Zaloga vračajo z zasluženo zmago. A do nje so prišli šele v zadnji tretjini, ko so le unovčili boljšo igro. Hokejisti Triglava so v vodstvo prišli po dobri igri z igralcem več. Domači so jim vrnili z enako mero in na drugi odmor sta ekipi, tako kot tudi na prvega, odšli ob izenačenem izidu. Tudi zadnji del je minil v trdem boju na ledu in terenski inciativi Triglava, ki je svoje napade le spremenil v zadetek v 51. minuti. Do konca tekme je kranjskim Orlom uspelo zadeti še dvakrat in tako so s prvo zmago in tremi točkami odšli zadovoljni iz Zaloga.

Trenutek, ki je odločil mladinski derbi

Mladi Jesenice : Olimpija 0:1
(0:0, 0:1, 0:0)

Strelec: 0:1 Matičič (Ulamec, Krašovec, 35.)

Kazenske minute: Jesenice 6 (0, 4, 2), Olimpija 12 (4, 4, 4)
Streli na gol: Jesenice 27 (14, 8, 5), Olimpija 34 (5, 17, 12)

Prvi letošnji mladinski derbi ni prinesel igre, ki bi upravičila ime derbi. V prvi polovici srečanja so Jeseničani več napadali, vendar so si ustvari malo priložnosti. Nevarnejši so bili Ljubljančani, ki so sicer redkeje napadali, a bili v napadih bolj konkretni. V vodstvo so prišli po tem, ko so pritiskali ob prednosti igralca več, pritisk pa ohranili tudi po vrnitvi izključenega Jeseničana. V gneči pred golom so se bolje znašli in domač vratar, ki je nekajkrat ubranil tudi nemogoče, je moral kloniti. To je bil prelomni trenutek tekme, v nadaljevanju je bila Olimpija bolj nevarna, vendar sta bili obe ekipi nenatančni, tako da je ostalo pri nogometnih 0:1.

Foto & tekst: Drago Cvetanovič