11. februar 2016, Innsbruck – Slovenska moška članska reprezentanca je turnir Euro Ice Hockey Challenge v avstrijskem Innsbrucku začela s prepričljivo zmago proti domačinom, reprezentanci Avstrije s 6:2.

Mrežo domačinov je v 13. minuti tekme načel dobro znani trio “TJS”, ko je pred golom Žiga Jeglič paku našel pot do Roberta Saboliča, ta pa ga je uspešno poslal za hrbet avstrijskega čuvaja mreže. Dobre tri minute kasneje so orli v celoti pozabili na obrambo, kar pa so risi brez oklevanja izkoristili in po kombinaciji Rok Tičar – Miha Verlič – Ken Ograjenšek še povečali slovensko prednost.

11feb2016_Innsbruck_SLO-AUT

Drugi del srečanja je potekal v znamenju popolne dominacije slovenskih hokejistov. Tako je v 22. minuti odbiti strel Kena Ograjenška v mrežo domačih pospravil Miha Verlič, dve minuti kasneje pa je v samostojnem prodoru Gregor Koblar zadel še četrti gol za Slovenijo. Slednjemu je v 30. minuti srečanja po podajah Andreja Tavžlja in Aleša Mušiča sledil še Klemen Pretnar ter tako avstrijskim hokejistom zabil “petardo” – 5:0. To je prisililo avstrijske selektorja, da je opravil zamenjavo v golu in tri minute kasneje je Avstrija znižala rezultat na 5:1. Debelo minuto kasneje je rezultat ponovno vrnil na pet golov razlike Nik Pem ob podaji Maksa Selana.

V zadnjem delu je ob igralcu več avstrijska izbrana vrsta še drugič na nocojšnjem srečanju premagala slovenskega golmana Matijo Pintariča, kar pa še zdaleč ni bilo dovolj, da bi resneje ogrozili slovensko zmago.

V tridesetih medsebojnih obračunih z Avstrijo ima Slovenija tako 15 zmag, 4 remije in 11 porazov, ob gol razliki 83:68.

6:1 – 34:21 Pem (Selan, Hebar)
6:2 – 41:27 Hofer (Komarek, Pallestrang)

Streli: SLO 29 (11,10,8), AUT 21 (3,11,7)

Kazni: SLO 10, AUT 8; 1:36 Ograjenšek (2 min), 5:43 Schumnig (2 min), 8:27 Pallestrang (2 min), 34:40 Kristler (2 min), 40:54 Vidmar (2 min), 40:58 Sabolič (2 min), 45:51 Selan (2 min), 50:43 Lebler (2 min), 53:08 Vidmar (2 min)